280 Karakterli Tweetler tüm dünyada kullanıma sunuldu

Uzun zamandan beri beklenen 280 karakterlik Tweetlerin yolu bugün itibariyle kullanıcılara açıldı.


Kısa bir test aşamasından sonra Twitter, tüm dünyada 280 karakterlik Tweetlere izin vermeye başladı.  Hem Twitter web sitesini hem de mobil uygulamasını kullanarak şu andan itibaren karakter miktarını iki katına çıkarabilirsiniz. Twitter aslında bu Eylül ayında küçük bir kullanıcı grubuna bu özelliği sunmuştu. Deneme süresince, daha uzun tweetler ile kişilerin nasıl tweet attığını görmek istiyordu. Güncelleme duyurusu yapan bir blog yazısında Ürün Yöneticisi Aliza Rosen, kullanıcılara Twitter’da daha fazla karakterde tweet atmanın yolunun açıldığını belirtti.

Verilere bakıldığında ise 140 karakteri dolduramayan kullanıcıların daha fazla olduğu göze çarpıyor. Sadece ihtiyaç duyulduğunda kullanılan 280 karaktere kadar olan tweetler sadece uzun yazışmalarda kullanılıyor. Ayrıca diğer bir rapora göre de Twitter’ın 280 karaktere izin vermesinden sonra 280 karaktere kadar olan tweetlerin fazlalaştığı ve kullanıcıların daha çok tweet atmaya başladığı belirtiliyor.

Aslına bakacak olursanız, Twitter’ı Twitter yapan özelliklerden biri olan 140 karakterlik tweetlerin yerini 280 karakterlik tweetlerin alması da kemikleşmiş bir yapıya sahip olan sosyal platform için oldukça büyük bir değişim. Kurulduğu yıldan beri kullanıcılarını kaybetmeyen Twitter, bu özellik ile sabit kullanıcılarını kaybedecek mi yoksa onları düşünerek mi bu hamleyi yaptı bilemiyoruz. Twitter bu konu hakkında 280 karakterden önce ve 280 karakterden sonra şeklinde bir rapor yayınlayarak kullanıcılarına bu hamlenin iyi bir hamle olduğunu kanıtlamak isteyebilir.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sosyal Medya Ajansı İle Çalışmanın Avantajları

  Tüm dünyaya ulaşmak ve global bir marka olmak adına günümüzde artık internet çok önemli …

Bir cevap yazın