56 çekirdekli HP Z8 masaüstü bilgisayar geliyor

HP Z8 masaüstü bilgisayar satışa çıkarıldı. Tam bir işlem canavarı olan bilgisayar 2 adet Intel Xeon Platinum 8180 işlemci kullanıyor.


Toplamda 2 adet işlemcinin desteklediği HP Z8, 56 çekirdekli yapısıyla iş ve grafik tasarım için kullanılabilecek en iyi bilgisayardan biri olarak nitelendiriliyor. Intel Skylake-SP adı verilen ve daha çok ticari olarak kullanılan bu işlemciler ile HP Z8 iş istasyonunun yapamayacağı işlem bulunmuyor.

ÖZELLİKLERİ DÜNYADA İLKLER TAŞIYOR

Hp Z8, sağladığı imkanlarla dünyada bir ilk olma yolunda ilerliyor. Toplamda 1.5 TB RAM desteği bulunan bilgisayarın NVIDIA Quadro P6000 GPU veya AMD Radeon Pro WX 9100 çip setli seçenekleri de mevcut. Toplamda 2 adet Intel Xeon Platinum 8180 işlemciye sahip olan bilgisayarın işlemcilerin her birinin 28 çekirdeğe sahip olmasından dolayı toplam 56 çekirdek ile hizmet veriyor. 2.5-3.8 GHz saat hızlarının destekleyen işlemciler 112 iş parçacığına sahip.

EN YÜKSEK HAFIZALARDAN BİRİNE SAHİP

HP Z8’de ayrıca 4 adet sabit sürücü ve 2 dış sürücü ve 1 adet de optik sürücü kullanımına imkan veriyor. Toplamda 48 TB dahili hard disk hafızasına sahip olan bilgisayarın ayrıca 4 TB SSD seçeneği de mevcut. Son derece gelişmiş network çipleri ve Wi-Fi bağlantı adaptörleriyle kendine yakışan bir network sistemine sahip olan HP Z8, başlangıç fiyatı ise 2439 dolar. HP tarafından gelen bilgilere göre HP z8, farklı ve ek donanımlar ile birlikte bu fiyatın 49 bin dolarlık fiyat etiketi seviyelerine kadar çıkabileceği belirtiliyor. Dünyanın en iyi performanslı iş bilgisayarlarından biri olan HP Z8, HP’nin bunca yıllık iş istasyonu tecrübesini de içinde barındırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hangi PS4’ü almalıyım

PlayStation markası ilk olarak 1994’te hayatımıza girdi ve günümüze kadar evrimini sürdürdü. Oyun sektörünün hızlı …

Bir cevap yazın