8K çözünürlüklü televizyon geliyor

4K çözünürlükteki televizyonlar henüz popülaritesini kaybetmemişken ünlü televizyon üreticisi Sharp 8K çözünürlüklü televizyonları 2018 yılının Mart ayında satışa çıkartacağını açıkladı.


Gün geçmiyor ki teknolojide yeni bir gelişme olmasın. Televizyon pazarında 4K çözünürlüklü televizyonların yankıları sürerken ünlü televizyon üreticisi Sharp 8K çözünürlüklü televizyonlarını Avrupa’da satışa sunmaya hazırlanıyor. Ünlü teknoloji fuarı IFA 2017’de 8K televizyonlarını tanıtan Sharp, 2018’in ilk çeyreğinde de televizyonları Avrupa’da satışa çıkartacağını açıkladı. Ünlü televizyon üreticisi 8K’ya yönelirken 4K’nın da popülaritesini bitireceğe benziyor.

İLK PARTİ KASIM AYINDA SATIŞA ÇIKIYOR

AQUOS ismini taşıyan 8K televizyonlar Avrupa’dan önce Japonya, Tayvan ve Çin’de satışa sunulacak. Kullanıcılarına bambaşka bir televizyon deneyimi yaşatmayı hedefleyen Sharp 70 inç ölçülerindeki televizyonlarıyla teknoloji marketlerinde yerini alacak. 8K televizyonlarda ayrıca ulusal yayınlara göre 4K ve 2K opsiyonları da bulunacak. İçinde ayrıca 4 adet HDMI soketi de bulunacak olan televizyonlar upscale özelliği de taşıyacak. Yavaş çekim film ve videoları görsel bir şölene dönüştüren 8K’nın oldukça popüler olması bekleniyor.

SHARP 8K ÇÖZÜNÜRLÜĞE ODAKLANIYOR

Samsung, Sony ve LG gibi sadece televizyon üretimi yapmayan firmalara rakip olarak Sharp 8K televizyonları tekeline almaya çalışıyor ve yaptığı tüm AR-GE çalışmalarını da 8K üzerinden yürütüyor. Bir süredir endüstri alanın 8K’yı kullanan ancak son kullanıcı için herhangi bir alternatif üretmeyen Sharp IFA 2017’de bu konuna ne kadar çok odaklandığını da kullanılarına gösterdi. Firma ayrıca ürün gamını da 8K üzerinden yürütecek. Diğer cihazlarını da 8K üzerinden üretmeyi hedefleyen Sharp, yakın gelecekte diğer pazarlara da entegre olacak ve yine 8K’yı kullanacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kombi Servisi İhtiyaçlarına Profesyonel Çözümler

Kombilerinizde yaşamış olduğunuz her tür arıza için yerine getirilen kombi servis hizmetlerinde sizlerin beklentilerini karşılayacak …

Bir cevap yazın