Aileler için en iyi Google Chrome uzantıları

İnternetin yararının olduğu kadar zararının da olduğu bu dönemde sizler için Google Chrome’un çocuğunuzu koruyacak uzantılarını derledik.


Ebeveyn olmak rutin olarak sürekli şüpheci davranmayı gerektirir. Günümüzün genç nesli sürekli dijital ortamda olduğu için bir polis gibi davranıp onları sürekli denetlemeli ve internette nasıl zarar görmeden dolaşabileceklerini öğrenmeliyiz. Bu yazımızda aileler için çocuklarının eğitim, güvenlik, eğlence gereksinimlerini denetlemek için oluşturulmuş Google Chrome Uzantılarını inceleyeceğiz.

SİZE GEREKLİ EN FAZLA KATKI SAĞLAYAN UZANTILAR

Nanny

Bu uzantı ile çocuklarınızın hangi internet sitesinde ne kadar zaman geçireceğini siz belirleyebilirsiniz. İsterseniz bunu komple internet için de yapabilirsiniz. Sizin belirlediğiniz saate kadar çalışabilen Chrome ile çocuklarınızın internet kullanım süresi artık sizin elinizde.

Liner

Bu uzantı öncelikle sizin kullanımınıza açılıyor çünkü bu uzantı yardımı ile çocuğunuzun girmek istediği web sitesini direkt olarak PDF formatına geçirebiliyorsunuz. Bu sayede çocuğunuz farklı sitelere girmiyor ve interneti kotasını da aşmıyor.

Grammarly

Bu uzantı yardımıyla artık çocuğunuz internette yazım hatası yapmayacak. Her yaptığı yazım hatasından onu uyaran bu uzantı çocuğunuzun daha sağlam dilbilgisi sahibi yapıyor

WebFilter Pro

Bu uzantı yardımı ile sizin belirlediğiniz kelimeler ile alakalı herhangi bir arama yada internet sitesi engellenmiş oluyor. Çocuğunuza zarar verebileceğini düşündüğünüz tüm kelimeleri bu uzantıya girerek çocuğunuzu koruyabilirsiniz.

Bu uzantıları Google Chrome üzerinden sağ üst köşede bulunan üstüste 3 noktanın bulunduğu menü yardımıyla önce Diğer Araçlar sonrasında da Uzantılar bölümünden aratarak Google Chrome internet tarayıcınıza kolaylık ekleyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Türksat Uydusuyla Fiber İnternet Dönemi Başlıyor

İnternetin hayatımızda bu kadar önemli bir yere sahip olmasıyla beraber, ülkemizde de internet ve internet …

Bir cevap yazın