Alexa Amazon Müzik desteği vermeye başladı

Ses denetim asistanı olarak bilinen ve bir çok uygulamaya yardımcı olan Alexa, artık Amazon’un müzik dinleme uygulaması ile entegreli olarak çalışmaya başlıyor.


Ünlü ses asistanı yazılımı Alexa, artık hem iOs hem de Android Amazon Music uygulamasında yer alıyor. ABD başta olmak üzere bir çok Avrupa ülkesinden yürürlüğe giren bu geliştirme üzerinden Amazon Music’teki Alexa butonuna tıklayarak istediğiniz tarzda şarkıyı dinleyebiliyorsunuz. Alexa’ya söylemeniz gereken tek şey hangi tür bir şarkı çalmasını istediğiniz.

BİR ÇOK KRİTERİ KENDİ BAŞINA FİLTRELEYEBİLİYOR

Alexa bu buton ile milyonlarca şarkıya erişebiliyor. Yıl olarak, tarz olarak, sanatçı olarak ve hatta ruh halinize göre bile şarkılar buluyor ve size diletiyor. Bunlara ek olarak eğer şarkı ismini bilmiyorsanız size rastgele şarkılar da çalabiliyor. Bunun yanı sıra Alexa tarafından belirlenen en iyi şarkıyı ve günün şarkısını Alexa’dan çalmasını isteyebilirsiniz.

ALEXA MÜZİK ÜZERİNE FARKLI GELİŞTİRMELER YAPIYOR

Kendine Amazon müzik uygulamasını seçen Alexa, bu konuda ciddi geliştirmelere de imza atıyor. Siri’ye iyi bir rakip olarak görülse de Alexa Siri’den daha farklı ve fazla algoritmalar kullanıyor. Sadece telefonlara değil bir çok akıllı cihaza entegre olabilen Alexa kullanıcıların hayatını kolaylaştırmayı hedefliyor. Alexa’nın Amazon Music uygulamasıyla beraber Türkiye’ye servis verip vermeyeceği henüz belli değil ancak hizmet verdiği ülkelerin sayısı da gittikçe artıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Uzman Şekilde Web Tasarım Hizmeti

Firmayı ziyaret eden müşteriler SEO uzmanı kişiler ile irtibata geçerek gerekli işlemleri en profesyonel şekilde …

Bir cevap yazın