Alibaba, günlük rekorunu kırdı ve sadece 12 saat içinde 18 milyar dolarlık satışa imza attı

Dünya genelinde oldukça büyük satış oranlarına sahip olan Çinli Alibaba, bugüne özel yaptığı kampanyada 12 saat içinde 18 milyar dolar kazanç elde etti.


Dünyanın en büyük alışveriş sitelerinden biri olan Alibaba, 11 Kasım’a özel 11/11 “Singles Day” adını verdiği kampanyasında sadece 12 saatte tamı tamına 18 milyar dolarlık satış gerçekleştirdi. Şirketin Alizila isimli haber sitesinde yer alan rapora göre Alibaba ilk yarım saat içinde 7 milyar dolarlık satış gerçekleştirdi ve günün geri kalanında 11/11 kampanyası dahilinde 12 saatte 18 milyar dolarlık brüt mal satışı yaptı.

Geçtiğimiz yıl da aynı kampanyayı gerçekleştiren site 24 saatlik tam gün satışlarından 17.6 milyar dolarlık ciro elde etmişti. Bu senenin kampanyasında ise sadece 12 saatte bu satış cirosu aşılmış oldu. Her yıl belli günlerde kampanyalar düzenleyen ve ciddi indirimler yapan Alibaba, sevgililer günü, yılbaşı, Çin halkının özel günleri ve global özel günler olmak üzere birçok kampanya yapıyor. Kampanyalarda rekor satışlara imza atan Çinli alışveriş sitesi bu yılda yıl genelinde ciddi bir ciroya sahip olduğunu açıklıyor. 2017 yılında şimdiye kadarki en parlak dönemini geçiren Alibaba, tüm seneye bakıldığında 475 milyar dolarlık satış cirosuna sahip ve gerek dünyada gerek Çin’de büyük pazar payını elinde bulunduruyor.

Türkiye’den de oldukça fazla alışveriş yapılan Alibaba, hem perakende hem de toptan satışlarda büyük avantajlara sahip. Türkiye’ye de sorunsuz ürün gönderebilen Alibaba, ücretsiz kargo seçeneklerine de sahip. En büyük rakipleri Ebay ve Amazon’un aksine toptan satışlarda büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olan Alibaba’nın bugünkü kampanyasının toplam cirosu ise oldukça merak ediliyor.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Türkçeden İspanyolcaya Çeviri

Türkçeden İspanyolcaya Çeviri İspanyolcadan Türkçeye çeviri işleriniz var? Eğer sizin de bu çeşit işleriniz varsa …

Bir cevap yazın