Amazon akıllı gözlük üretebilir

Dünyanın önde gelen internet sitelerinden biri olan Amazon, 2014 yılında transfer ettiği Google Glass kurucusuyla yeni bir gözlük üzerine çalışıyor olabilir.


Amazon’u farklı projeler üzerine çalıştığı daha önce gelen haberler tarafından biliniyordu. Şimdilerde dolaşan iddialara göre Amazon ilk akıllı gözlüğün araştırmalarını tamamladığı yönünde. 2014 yılında Google’ın Glass projesinin kurucusu olan Babak Parviz’i firma bünyesine transfer eden Amazon, bu yıldan beri giyilebilir gözlük üzerine çalışıyor olabilir.

SESLİ İLETİM SİSTEMİ OLACAK

Gözlük Alexa Sesli iletim adı verilen bir sistem ile birlikte çalışabilir. Bu sistem kemik ilişkisi ile hoparlör ve kulaklık olmadan bildirimleri almanızı sağlıyor. Daha önce hiçbir gözlükte kullanılmayan bu sistem, geleceğin gözlüklerinde de yerini alabilir. İlk giyilebilir ürünü üzerine oldukça araştırma ve geliştirme çalışması yapan Amazon’un bu pazarda kendine yer edinmek istediği biliniyor.

EV GÜVENLİĞİNE DE DESTEK OLACAK

Amazon akıllı gözlükte herhangi bir kamera yada ekran bulunmayacak. Google Glass’ın kamera konusunda yaşadığı gizlilik problemlerini yaşamak istemeyen Amazon’un bu konudaki geliştirmesinin ne olacağı ise henüz bilinmiyor. Ayrıca Amazon’un ev güvenliği hakkında çalışmaları da sürüyor. Ev güvenliği için özel üretilecek olan Echo serisi kameraların 2014 yılından beri aynı sistem üzerinde çalışmasının akabinde önümüzdeki yıl içinde bu ürünlere de bir güncelleme getirileceği konuşuluyor. Amazon akıllı gözlüğün şimdilik ismi, ne zaman üretime geçileceği, ne zaman tanıtılacağı yada özellikleri hakkında herhangi bir bilgi bulunmadığını da hatırlatalım. Ayrıca Amazon akıllı gözlük projesi hakkında da henüz net bir açıklama yapmış değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Demsa’nın Patronu Hüseyin Demir’den Mahmut Ustaosmanoğlu için taziye mesajı

Demsa’nın Patronu Hüseyin Demir’den Mahmut Ustaosmanoğlu için taziye mesajı İslam dünyası ve Ülkemiz, ömrünü İslam’a …

Bir cevap yazın