Amazon’un etkinliğinden 5 farklı ürün

Ünlü uluslararası alışveriş sitesi Amazon’un satış haricinde birçok sektörde boy gösterdiği biliniyor. Kendi adı ile geliştirdiği ve sattığı ürünleri bir etkinlikte tanıtan Amazon, hoparlör ve ev TV sistemleri üzerine güzel çalışmalara sahip.


Tek işi alışveriş sitesi olmayan Amazon, bugün Echo ürünlerinin tanıtımı için bir etkinlik düzenledi. Bu etkinlikte hoparlör ve akıllı TV cihazını tanıtan Amazon’un yeni ürünleri oldukça ilgi gördü. 2014 yılında ilk çıkarttığı Echo serisi hoparlörü ile beğeni toplayan Amazon, akıllı telefon, uygulama gibi konulara daha öncelik verdiği için kablosuz hoparlörlerini biraz aksattığını düşünmüş olmalı ki bugün yaptığı basın toplantısında daha çok Echo serisine üzerinde durdu. Toplamda 5 farklı ürününü tanıtan Amazon, aldığı iyi tepkilerden memnun görünüyor. İşte o ürünler;

YENİ ECHO SPOT

Bu yeni cihaz 2.5 inçlik ekranı ile görüntülü görüşmeye izin veren ve alarmlı saat tasarımında bir kablosuz hoparlör. Wi-Fi ve Bluetooth bağlantılarına olanak sağlayan cihazın fiyatı ise 130 dolar. Şu an için ön siparişe açık olan cihazın satışı ise 10 Aralık’ta başlayacak.

YENİ ECHO PLUS

Daha önce satışı yapılan Echo kablosuz hoparlörün yeni versiyonu olan Echo Plus eski versiyonuyla hemen hemen aynı tasarımlara sahip. Alexa ile sesli komut verebileceğiniz cihaz yüksek pil ömrü, bluetooth bağlantısı ve kaliteli ses yapısıyla Echo Plus 149 dolar fiyat etiketine sahip ve 31 Ekim’de satışa sunulacak.

ECHO MINI

Echo serisinin en ekonomik modeli olan Echo mini, Echo Plus’tan boyut olarak daha küçük. Daha çok mobil kullanımlar için kullanılması hedeflenen hoparlörün etiket fiyatı ise 99 dolar. Yine bluetooth bağlantı seçeneğine sahip olan cihazın 31 Ekim’de Echo Plus ile birlikte satışa çıkarılması hedefleniyor.

BMW’LERE ÖZEL ALEXA BAĞLANTI KİTİ

Amazon bu etkinliğinde farklı bir cihaz daha tanıttı. Cihazın amacı otomobillere entegre olmak ve Alexa sesli komut sistemini araca entegre etmek. BMW ile yapılan anlaşmada araçların içine yerleştirilecek olan küçük ekran ve mikrofonlar ile Alexa kontrolünde sesli komutlar verilebilecek. Hem araç içi hem de genel komutları algılayabilecek olan Alexa, yakın BMW başta olmak üzere birçok otomobilde kullanılabilecek.

AMAZON FIRE TV

Apple TV 4K tanıtıldıktan sonra Akıllı TV konusunda üst üste gelişmeler yaşanıyor. Bu gelişmelerden biri Amazon tarafından geldi. Amazon yeni tanıttığı Fire TV ile 4K ile birlikte 4k HDR desteği de sunuyor. Apple TV’nin 179 dolardan satışa çıkmasından sonra daha ekonomik bir ürün çıkartan Amazın Fire TV’yi 70 dolardan satışa çıkartacak. 25 Ekim’de satışa sunulacak olan cihazın ön sipariş seçeneği de açık.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Koltuk Yıkama Makinesi – Yakıt Pompası

Koltuk Yıkama Makinesi – Yakıt Pompası Koltuk yıkamak her zaman zor bir işlem olmuştur ve …

Bir cevap yazın