AMD Crossfire teknolojisinden vazgeçiyor

Oyun meraklılarının daha kaliteli ve daha net grafik elde etmesi için kullandıkları Crossfire teknoloji AMD tarafından kaldırıldı. Yerine hangi teknolojinin geleceği ise bilinmiyor.


Ünlü işlemci üretici AMD’nin RX Vega ekran kartlarıyla çıkmasından sonra tanıtım esnasında Crossfire teknolojisinden bahsetmemesi AMD meraklıları tarafından yadırganmıştı. Yıllardan beri Crossfire teknolojisini kullanan şirket geçtiğimiz haftalarda gerçekleşen tanıtımdan sonra gelen sorulara kayıtsız kalamadı ve resmi internet sitesinden konu ile ilgil açıklama yapma gereği duydu.

OYUNCULARIN EN TREND TERCİHİ CROSSFIRE ARTIK YOK

Crossfire ile yapılan ekran kartı birleştirmeleriyle iki ekran kartında da verim alınması sağlanıyordu. Çoklu GPU kullanımına izin veren sistem ile oyunlar üst düzeyde oynanabiliyordu. Tanıtımda yeni Radeon RX Vega ekran kartlarında da çoklu GPU özelliği olmasına rağmen Crossfire isminin geçmemesi ilginç olarak yorumlanırken yapılan açıklamaya göre de çoklu GPU desteğinin devam edeceği ancak sadece Crossfire isminin kullanılmayacağı dile getirildi.

DIRECT X 12’YE OLDUKÇA ÖNEM VERİLİYOR

AMD yeni ekran kartlarını tanıtırken DirectX teknolojisini de ne kadar önemsediğini de gösterdi. Direct X teknolojisinin kendilerine oldukça yardımcı olduğunu belirten AMD, bundan sonraki GPU geliştirmelerinde bu teknolojiyi daha çok benimseyeceklerini belirtti. Crossfire isminden vazgeçen firmanın mutlaka ki yeni bir pazarlama stratejisi mevcut. Buna göre de yakın bir zamanda Crossfire yerine farklı bir ismi duyacağımız da gayet açık. Oyun ve grafik sektörünün temel taşlarından biri olan AMD, hem ekran kartı hem de işlemci üretiminde dünyada en üst sıralarda yer alıyor. Bu sorumluluk ile oyunculara en iyi deneyimi sağlamayı hedefleyen şirketin Crossfire isminden vazgeçmesinin de bir sebebi olmalı.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kombi Servisi İhtiyaçlarına Profesyonel Çözümler

Kombilerinizde yaşamış olduğunuz her tür arıza için yerine getirilen kombi servis hizmetlerinde sizlerin beklentilerini karşılayacak …

Bir cevap yazın