Android 8.0 Oreo tabanlı yeni Android Wear beta geliyor

Akıllı saatlere işletim sistemi sağlayan Google, yeni Android Wear Beta yazılımı üzerinde çalışıyor. Android 8.0 Oreo altyapısını kullanan sistem üzerinde üreticilere özel geliştirmeler de yapılıyor.


En büyük rakibi Apple Watch OS’ye karşı yenilik içinde olan Android Wear beta uygulaması kendini geliştiriyor. Akıllı saat işletim sistemini şu anda test eden Google yakında yeni özellikler ile gelecek. Google’ın Android Wear Beta için arkaplan değişimlerine ve bildirim güncellemelerine yer verdiği belirtiyor. Diğer bir rakibi olan Samsung Tizen’a benzemesi gündemde olan işletim sisteminin ne zaman kullanıma başlanacağı bilinmiyor.

BİLDİRİMLER GÜÇLENDİRİLEREK İLGİ ÇEKECEK

Android Wear’daki en büyük değişim ise bildirim konusunda olacak. Artık akıllı saatinize gelecek olan bildirimler daha renkli ve göze çarpan uyarılarla yapılacak. Samsung ve Apple akıllı saatleri haricinde diğer akıllı saat üreticilerine hizmet vermek isteyen Android Wear departmanı üreticilerin taleplerine de yer veriyor.

ÜRETİCİLERE ÖZEL ANDROID WEAR İŞLETİM SİSTEMİ GÜNDEMDE

Asus, LG ve Nokia gibi akıllı telefon üreticilerine işletim sistemi desteği veren Google, akıllı saatlerde de aynı desteği vermek için çalışmalarını sürdürüyor. bu bağlamda üreticilerin taleplerini de dinleyen şirket akıllı saat yazılımlarını da buna göre şekillendiriyor. Android 8.0 Oreo altyapısını kullanan Android Wear Beta’nın henüz çıkış tarihi belli değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne?

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne? DeFi Nedir? Kripto para dünyasında en çok …

Bir cevap yazın