Android akıllı yanıtlar ve yeni bir arayüze kavuşuyor

Android mesajlaşma bölümüne yeni biz özellik eklemeyi planlıyor. Bu gelişme ile artık hızlı yanıtlar daha akıllı ve mesajlaşmak daha kolay bir hale gelecek.


WhatsApp’ın başı çektiği mesajlaşma konusunda Android sabit SMS’ler için de geliştirmelere imza atıyor. Android mobil işletim sisteminin içinde dahil olan Android Messages yazılımı 2.3 adı verilen yeni versiyonuyla yeni bir görünüme ve ek özelliklere sahip olacak.

KOLAY BALONCUKLAR İLE AKILLI MESAJLAŞMA BAŞLIYOR

Google daha önce Google ve Gmail’e eklediği akıllı yanıtlar sisteminde bulunan balon sistemini Android’e de getirecek. Bu baloncuklar isterseniz tarafınızdan da belirlenebilecek ancak varsayılan olarak gelen baloncuklar yazdığınız mesajlara göre de değişecek. Emojilerin de eklenebileceği bu balocuklar, küçük bir yapay zekanın ürünü. 4 Ekim’de tanıtımı yapılacak olan Pixel 2 modelinde test edildiğine dair iddialar mevcut. Google’ın Pixel 2 tanıtımında bu konudan da bahsetmesi bekleniyor.

WHATSAPP’A BENZER ÖZELLİKLER

Android Oreo’da bulunacağı kesin gözüyle bakılan bu özellikler ile WhatsApp kullanımının aynı kullanıcı deneyimini yakalamak mümkün. Türkiye’de ve diğer ülkelerde SMS’in fiyatlandırma şekli WhatsApp’tan farklı olduğu için SMS’e ilgi oldukça az ancak Google Android’e bu tarz SMS destekleri vererek belki de bu geleneği yaşatmak istiyor olabilir. Bir güncelleme ile geleceği tahmin edilen özelliğin hangi Android sürümlerinde yer alacağı ve güncellemenin ne zaman geleceği hakkında net bir tarih verilemiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne?

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne? DeFi Nedir? Kripto para dünyasında en çok …

Bir cevap yazın