Android Oreo 8.1’in eksikleri giderildi ve kullanıma hazır

Android’in son sürümü olan Oreo 8.1 güncellemesinin hayatımıza girmesine çok az bir zaman kala ne gibi özellikler ve değişiklikler yapıldığını açıklıyoruz.


Akıllı telefonların ve tabletlerin birçoğunun kullandığı işletim sistemi olan Android işletim sisteminin son sürümü olacak olan Android Oreo 8.1‘in yakın zamanda tam sürümü ile kullanıcıların karşısına çıkması bekleniyor. Google’un uzun zamandır üzerinde çalıştığı sürümü olan Android Oreo 8.1’in şu an için sadece Google Pixel telefonlarında kullanıldığını ve bu yüzden de yakın zamanda tüm uyumlu Android cihazlarda yerini alması bekleniyor.

Kendi geliştirdiği telefonlardan olan Pixel telefonlarında bu özelliği hayata geçirme başarısı gösteren Google’ın Android Oreo 8.1 üzerinde uzun zamandır çalıştığı ve sürümün eksik yönlerini gidermek için yoğun bir mesai harcadığını da biliniyor.

Android 8.1’de ne gibi değişiklikler gelecek?

Android işletim sistemi tercih eden birçok kullanıcının en çok merak ettiği soruların başında gelen değişikliklerin neler olduğunu açıklamak gerekirse; Öncelikle telefonlara gelecek olan güncelleme ile birlikte Chrome uygulamasında ve SMS uygulamasında ciddi değişiklik yapacak olan firma burada ekranlarda meydana gelen yazılım çakışmalarının önüne geçecek. Kodlar içerisinde meydana gelen entegrasyon hatalarını düzeltmek adına uzun zamandır uğraş veren Google’ın özellikle Pixel telefonlarda bu sürümü denemeye alması kullanıcıların dikkatinden kaçmamıştı. Android Oreo 8.1 sürümü ile karşımıza çıkması beklenen bir diğer özellik ise, daha önce yüklemiş olduğumuz kurulumları bu telefonlara geri yükleme özelliğinin bulunuyor olması. Google hesaplarımızı artık Android Oreo 8.1 sürümü ile yeni kullanmış olduğumuz bütün telefonlar üzerinde kullanma fırsatını yakalamış olacağız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne?

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne? DeFi Nedir? Kripto para dünyasında en çok …

Bir cevap yazın