Android Oreo güncellemesi HTC U11 için kullanılmaya başlanıyor

HTC’nin amiral gemi modeli U11, son aAndroid sürümü olan Oro 8.0’ı ilk etapta Tayvan için kullanabilir duruma getirdi.


HTC U11, 2017 yılının ilk yarısında HTC’nin amiral gemisi akıllı telefonu olarak Mayıs ayında tanıtılmıştı. U-Ultra ve U-Play’den sonra U serisinde üçüncü akıllı telefon olan U11, alüminyum çerçeveli ve 3D cam gövdesiyle unibody metal konstrüksiyona sahip ilk HTC akıllı telefonu olma özelliğini de taşıyor. U11, Snapdragon 835 SoC, 4 / 6GB RAM, 64 / 128GB depolama alanı ve mükemmel bir 12MP kamera gibi birinci sınıf donanım özelliklerine sahip.

U11’in satışlarının önceki amiral gemileri HTC 10 ve One M9’un satışlarından daha yüksek olacağı tahmin edilirken yazılım açısından Android 7.1 Nougat ve HTC’nin tescilli Sense UI’si ile birlikte piyasaya çıkan U11, artık Android 8.0 Oreo güncellemesi de alacak. U11’nin piyasaya sunulmasından bu yana, maddi durum açısından HTC için önemli olaylar meydana geldi. Ağustos ayında 13 yıl içinde en düşük gelir miktarını kaydeden HTC, akıllı telefon departmanının bir bölümü Google tarafından Eylül ayında 1.1 milyar dolar karşılığında satın alındı.

HTC, Android Oreo güncellemesine gelince Ağustos ayında şirketin U11, U Ultra ve HTC 10 güncellemelerini çıkartacağı biliniyordu ancak şirket herhangi bir tarih vermemişti. Ancak şu an Android 8.0 Oreo güncellemesinin ilk etapta Tayvan’a geldiği bildiriliyor. 2.31.709.1 sürüm numaralı güncelleme, diğer ülkelerdeki HTC U11 akıllı telefonlara da kısa dönem içinde gelecek gibi görünüyor.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne?

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne? DeFi Nedir? Kripto para dünyasında en çok …

Bir cevap yazın