Android Oreo ile renkli bildirimler geliyor

Android 8.0 sürümünün yayınlanmasıyla birlikte birçok yeni özelliğe kavuşan mobil işletim sistemi, küçük ama güzel detayları da bünyesinden bulunduruyor. Bunlardan biri de “renkli bildirimler”.


Tanıtılan veya piyasaya çıkan bir çok telefonda sunulmaya başlanan Android 8.0 Oreo mobil işletim sistemi, bir çok telefonda da güncelleme olarak kullanılabilir durumda. Sunduğu farklı özellikler ile 7.0 Nougat versiyonuna göre daha kolay kullanım, daha iyi performans ve ek özellikler sunan Oreo’nun pek bilinmeyen yeni bir özelliği ise renkli bildirimler.

ESKİ SÜRÜMLERDE TEK RENK KULLANILIYORDU

Google şimdiye kadar yayınlandığı 7 farklı Android sürümünde hiç değişmeyen özelliklerden birisi de sabit bildirim ekranlarıydı. Android 8.0 Oreo sürümü ile bu tabuyu bozan şirket, yazılımda daha renkli bir kullanım, uygulamalara göre renk değiştiren bildirimler ve kolay seçicilik alternatifleri sağlıyor. Her uygulamanın farklı bir bildirim rengi olabiliyor ve bu renkler isterseniz tarafınızdan da ayarlanabiliyor.

MEDYA EKRANINDA KARIŞIK RENKLER DE MEVCUT

Örneğin bir film yada müziği Google üzerinden açtığınızda her şarkı yada film için karışık farklı renkler gösterilebiliyor. Bu renkleri Google kendi algoritmasına göre seçiyor ve size sunuyor. Daha çok mat renklerin hakim olduğu bu bildirimler ile film veya şarkıları daha kolay ayırt edebiliyorsunuz. Bu yeni özelliğin Android’e renk kattığı aşikar ancak ne kadar kullanışlı olacağını zaman gösterecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ticari Başarınıza Yardım

Bir çok kurumun henüz yeterince etkin olamadığı konularda destek sağlayarak kolay bir şekilde ticari başarınızın …

Bir cevap yazın