Android Oreo Samsung S8 güncellemesi geliyor

Samsung S8 ve S8+’a özel Android Oreo yakın zamanda indirilebilir olacak. Güncellemenin ne zaman geleceği ise henüz bilinmiyor.


Neredeyse Android ile özdeşleşen telefon üreticisi Samsung, üst sınıf haricindeki birçok telefonununda hâlâ Android 7.0 versiyonunu kullanıyor. Google’ın Android 8.0 versiyonunu çıkartmasına rağmen telefonlarında güncellemeye gitmeyen Samsung bu kararından vazgeçmiş gibi görünüyor. Android Oreo’yu kendine göre düzenlemesi beklenen Samsung ek özellikler de katacağa benziyor.

GÜNCELLEME SADECE GALAXY S8 VE S8+ İÇİN GELECEK

SamMobile isimli şirketin yapmış olduğu açıklamaya göre Samsung Android Oreo adı verilen son sürüm işletim sistemini Galaxy S8 ve S8+ modelleri için geliştirmeye başladı. Güncellemenin indirilme ve yayın tarihi henüz belli değil. Ancak Note 8’in çıkması ve iPhone 8’in tanıtılmasından sonra Samsung’un bu konuda ivmelenmesi bekleniyor. Yeni amiral gemilerin tanıtımlarının gerçekleştiği bu dönemlerde Android Oreo 8.0 Samsung için iyi bir atılım olacak gibi görünüyor. iPhone X’in üstün özelliklerine karşın Samsung en azından Android Oreo’yu diğer telefonlarına da getirirse Apple ile yarışacak pozisyona gelebilir.

SAMSUNG’A ÖZEL ANDROID OREO GELİŞTİRİLİYOR

Samsung diğer üreticilerin aksine Android işletim sistemini kendine göre geliştirmeyi seviyor. Samsung yazılımcıları da Android 8.0 yani Android Oreo üzerinde çalışmaya başladılar bile. Geliştirme sonuçları ilk etapta küçük bir kullanıcı kitlesiyle Android Oreo Beta ismiyle yayınlanacak. Geri bildirimlere ve testlere göre geliştirilecek olan Android Oreo’nun Samsung versiyonunun ne zaman indirilebilir olacağı ise henüz belli değil. Android kullanıcılarının yüksek bir çoğunluğunun Samsung kullanıcı olduğu varsayılacak olursa, Samsung’un elini çabuk tutması gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne?

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne? DeFi Nedir? Kripto para dünyasında en çok …

Bir cevap yazın