Android Oreo’da rehber eşleştirme sorunları ortaya çıktı

Android Oreo’nun son güncellemesini yapan bazı üreticilerin akıllı telefonları rehber senkronizasyonu konusunda sorun yaşıyor.


Android Oreo’nun en son güncellemesi olan 8.1 versiyonunda Google’ın ve Nexus’un bazı akıllı telefon modelleri rehber eşleştirmelerini tamamlayamıyor. Konu hakkında birçok şikayet alan Google, sadece belli modellerden gerçekleşen bu sorunu çözmek için çalışmalarını sürdürüyor.

SADECE BELLİ MARKALARDA SORUN YAŞANIYOR

Android Oreo 8.0 versiyonundan 8.1 versiyonuna geçiş yapan kullanıcıların yaşadığı bu sorun rehber kullanımlarında versiyon yükseltme yapan kullanıcılara sorun yaşatıyor. Samsung, Motorola, LG ve diğer Android mobil işletim sistemi kullanan cihazları kullanan kullanıcılardan herhangi bir şikayet gelmemiş olsa da Google Pixel serisi ve Nexus kullanıcıları konu hakkında Google forumlarında birçok şikayet başlığı açmış durumda.

Google’dan henüz net bir cevap yada çözüm yolu gelmemiş olsa da sadece bu modellere özel bir güncellemenin de gelebilecek olduğu tahmin ediliyor.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İzmir’de Kadın Doğum Uzmanı Arayanlara Profesyonel Klinik

 ​Kadın sağlığı ciddiye alınması gereken sağlık sorunlarını içine alıyor. Bu nedenle kadın hastalıkları ve doğum …

3 Yorumlar

  1. s8+ rehber senkronizasyonunda problem yaşıyorum

  2. note 8 rehber sorunu yaşıyorum önceden sık aradığım kişiler üstlerde görünüyordu şimdı görünmüyor. birde uygulamalardaki rehberde tek olan kişi telefon arama kısmında ikişer üçer çıkıyor..

Bir cevap yazın