Android Oreo’nun ilk güncellemesi 8.1 haftaya yayınlanacak

Android’in yeni mobil işletim sistemi versiyonu Android Oreo, 8.1 ile yeni güncellemelerle geliyor.


Android Oreo’nun kullanılmaya başlanmasından hemen sonra kullanıcılar tarafından geri bildirimlere göre oluşturulan yeni güncelleme de haftaya Android mobil işletim sistemi kullanan akıllı telefonlarda kullanılabilir olacak. Genel anlamda Oreo’daki hata düzeltmeleri için gelecek olan Android 8.1’in Google’ın akıllı telefonu Pixel 2 ve 2 XL’ye de HDR özelliğini katması bekleniyor.

Pixel Visual Core adı verilen ve Pixel 2 serisinin içinde bulunan görüntü işlemcisini harekete geçirecek olan güncelleme, Pixel telefonlarda HDR kalitesinde video çekme konusunu daha da geliştiriyor. HDR+’a göre 5 kat daha hızlı ve net videolar çekmeye olanak tanıyacak olan bu güncelleme önümüzdeki hafta başka Pixel 2 serisi telefonlara sonra da Android 8.0 Oreo kullanan diğer akıllı telefonlara gelecek.

DİĞER TELEFONLARA SADECE HATA DÜZELTME VE GÜVENLİK GÜNCELLEMESİ GELECEK

Pixel 2 serisi haricindeki diğer akıllı telefonlara ise kullanıcılar tarafından belirtilen şikayetlere dayalı hata düzeltmeli ve güvenlik güncellemelerinin gelmesi bekleniyor. Daha önce Apple da iOS 11 için kullanıcıların şikayetlerine göre yeni iOS 11 güncellemeleri göndermişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne?

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne? DeFi Nedir? Kripto para dünyasında en çok …

Bir cevap yazın