Android sürümleri kullanım oranları açıklandı. Oreo yükselişte

Android mobil işletim sisteminin son sürümü olan Android Oreo, geçen aya oranla % 0.3’lük büyüme gösterdi.


Her ay Google, Android kullanıcılarının hangi sürümleri kullandığı hakkında ve kullanıcıların arasında nasıl dağıtıldığını gösteren bir grafik yayınlıyor. Bugün erken saatlerde yayınlanan Kasım ayı tablosunda ise Android Oreo’nun çok küçük oranda kullanım durumunun arttığı görülüyor. Android’in en yeni sürümü Ağustos ayında piyasaya sürülmesine rağmen pek çok akıllı telefon şirketi tarafından benimsenmedi. Şu anda, Kasım ayı başında Google Play Store’u ziyaret eden cihazların yalnızca % 0,3’ünde Android 8.0 Oreo işletim sistemi kullanılıyor.

2018 YILI ANDROID OREO İÇİN ÖNEMLİ

Nokia ve HTC önümüzdeki yıl Android Oreo güncellemesini yapacak olsa da bu oran için çok büyük bir değişiklik olmayacağı biliniyor. Diğer üreticilerin de yavaş yavaş Oreo’ya geçeceğini düşünecek olursak 2018 yılı Android Oreo için yükseliş dolu bir yıl olabilir. Daha henüz birçok üreticinin Android Oreo güncellemesini tamamladığını ve kendi cihazlarına entegre etmek için yazılımı geliştirdiklerini de belirtelim.

EN ÇOK KULLANILAN SÜRÜM HENÜZ DEĞİŞMEDİ

Diğer Android sürümleri için 7.0 ve 7.1 Nougat sürümünün yükselişte olduğunu ancak Lollipop ve Marshmallow sürümlerinin hafif düşme yaşadığı görülebiliyor. Orta sınıfın Android sürümü olarak bilinen 6.0 Marshmallow hala en çok kullanılan Android mobil işletim sistemi sürümü. Onu da Nougat ve ve Lollipop sürümleri izliyor. Şu an alt segmentte kulanılan Android Kitkat sürümü ise 4. sırada.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ticari Başarınıza Yardım

Bir çok kurumun henüz yeterince etkin olamadığı konularda destek sağlayarak kolay bir şekilde ticari başarınızın …

Bir cevap yazın