Android telefonlara “Hey Google” özelliği geliyor

Google Asistan’a herhangi bir işlem yapmadan “Hey Google” dediğinizde artık birçok işlevi kolayca kullanabileceksiniz. Ancak şimdilik sadece Android telefonlarda aktif olacak.


Google’ın ev için ürettiği Google Mini cihazında kullandığı ve Google Asistan uygulamasında bulunan “Hey Google” komutu artık android telefonlar için de kullanılabilecek. Hey Google komu ile bağlı olan cihazları kullanabilir, uçuş detaylarınızı, haberleri, hava durumunu ve diğer birçok işlemi kolayca yapabilirsiniz. Siri’de kullanılan neredeyse tüm işlemleri Hey Google komutuyla Android Cihazlarınızda da kullanabileceksiniz.

DAHA ÖNCE BAŞKA KOMUT KULLANILIYORDU

Google bundan önce kendi asistanında “OK Google” komutunu kullanıyor olsa da bu komutla daha sınırlı işlemler gerçekleştirilebiliyordu. Bu yeni komut ile birçok yeni direktife kovuşan Google Asistan, Android’de Google uygulaması yüklü olan her telefonda kolayca kullanılabilecek. Bir diğer ilginç bilgi ise, örneğin Apple’ın sesli komut sistemi Siri sadece şarj esnasındayken “Hey Siri” dediğinizde temassız olarak komut alabiliyordu ya da home tuşuna basılı tutmanız gerekiyordu. Google asistanın bu yeni komutunda ise herhangi bir işlem yapmadan Hey Google dediğinizde devreye giriyor ve size yardımcı olmak için hazırda bekliyor. Google’ın bu özelliği yakında bir Google uygulama güncellemesiyle tüm Android cihazlara gelecek. Apple cihazlarında ise Siri ile karışacağında bu konuda Google’ın nasıl bir yol izleyeceği henüz bilinmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne?

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne? DeFi Nedir? Kripto para dünyasında en çok …

Bir cevap yazın