Android telefonlarda veya iPhone’larda silinmiş mesajlar nasıl kurtarılır ?

Bu yazımızda Samsung, LG veya herhangi bir Android işletim sistemi kullanan telefonda silinmiş olan mesajları nasıl geri getireceğimizi anlatacağız.


Telefonunuzdaki tüm kısa mesajları yanlışlıkla sildiğiniz oldu mu ? Panik yapmanıza gerek yok. Apple iOS 10, iOS 11, Android Oreo, Nougat veya daha eski bir sürüm mobil işletim sistemini kullanıyor olsanız bile bir yazılım ile eski mesajlarınızı geri getirebilirsiniz. Şimdiden belirtelim; telefonunuzun ne olur ne olmaz yedeğini alın. Telefonunuzdan kaybedeceğiniz verilerin sorumluluğunu maalesef Teknoxo olarak almıyoruz. Telefonunuzu elinize aldıysanız başlayalım.

Android ve iOS için MobiKin Doctor uygulaması

Silinen kısa mesajları veya telefonunuzdaki herhangi bir veriyi kurtarmak için kullanabileceğiniz birkaç program vardır. Hızlı ve etkin bir şekilde tüm kısa mesajlarınızı ve diğer verileri kurtaracak olan uygulamanın ismi ise MobiKin Doctor Android. Öncelikle, MobiKin Doctor’ı indirin: Windows sürümü veya Mac sürümü de yazılımın internet sitesinde yer alıyor. Baştan belirtmekte fayda var; uygulama deneme sürümü ile birlikte geliyor. Bazı işlevleri için ise uygulamayı satın almanızı öneriyor.

MobiKin ile uyumlu telefonlar

MobiKin Doctor, 2000’den fazla Android ve iOS cihaz modelini desteklemektedir. Bu yenilikçi yazılım, HTC, Samsung, Motorola, LG, Sony, Asus ve diğer birçok markada silinmiş kısa mesajları kurtarmak için kullanılabilir. Telefonunuzun uyumlu olduğundan emin olmak için desteklenen Android ve iOS cihazlarının listesini yazılımın internet sitesinden kontrol edebilirsiniz. Biz yaptığımız işlemde Samsung Galaxy S6 modelini kullandık.

MobiKin Doctor’u kullanarak silinmiş kısa mesajları kurtarma

Programı PC’nize kurduktan ve cihazı bağladıktan sonra, MobiKin’in telefonunuza erişmesine izin vermenizi istemektedir. Birkaç saniye içinde, MobiKin ana ekranında kısa mesajların önizlemesini görürsünüz. Verilerin geri yüklenmesi ve bilgisayarınıza yedeklenmesi anında gerçekleştiren yazılımı nasıl kullanacaksınız ?

Yazılımı bilgisayarınıza indirdikten sonra aşağıdaki ekran otomatik olarak karşınıza gelecektir.

Bağlantı kurulduktan sonra model, sistem sürümü vb. gibi telefonunuzun verileri karşınıza gelecektir. Alt bölümde ise kurtarmak istediğiniz kişiler, fotoğraflar, mesajlar, arama günlükleri, fotoğraflar, videolar, ses ve belgeler sıralanacaktır. Sizin seçmeniz gereken ise ” Mesajlar ” yani “Messages” sekmesi olacaktır. Sadece bu sekmeyi seçili bırakıp ilerle butonuna basın.

Verileriniz birkaç dakika içinde alınacak ve aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi görüntülenecektir. Mesajları tek tek yada toplu olarak da seçebilirsiniz.

Verileriniz toparlandıktan sonra, doğrudan PC’nize kaydetmeniz istenecektir. Mesajlarınızın kaydedilmesini istediğiniz klasörü seçin veya yeni bir klasör açarak içine aktarabilirsiniz.

Konu hakkında sorularınız varsa yazının altında bulunan yorum bölümüne yazabilirsiniz.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne?

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne? DeFi Nedir? Kripto para dünyasında en çok …

Bir cevap yazın