Android telefonların yüzde 41’i saldırılara karşı savunmasız

Android telefon kullanıcıları dikkat. Telefonunuz Wi-Fi ağlarından gelen tehditlere karşı savunmasız olabilir.


Yapılan araştırmalara göre Android ve Linux tabanlı mobil cihazlar Wi-Fi üzerinden gelen saldırılara karşı savunmasız olabiliyor. Araştırmacılar kötü niyetli yazılımların Wi-Fi erişim noktalarından ve internet sitelerinden telefonlara geçebileceğini ve bu yazılımların kullanıcıların her türlü bilgisini çalabileceğini belirttiler. Araştırmacılar ayrıca saldırıların bir kısmının tüm modern Wi-Fi ağlarına karşı WPA veya WPA 2 şifrelemesi kullandıklarını ayrıca güvenlik açıklarınını Wi-Fi’nin kendisinde olduğunu ve böylece macOS, Windows, iOS, Android ve Linux cihazlarını etkilediğini iddia ediyorlar.

TÜM BİLGİLERİNİZ ÇALINIYOR OLABİLİR

Uzmanlardan gelen bilgilere göre Wi-Fi ağlarını kıran bilgisayar korsanları, Wi-Fi üzerinden bağlanan telefon ve mobil cihazların içine sızabiliyor ve kredi kartı, kimlik bilgileri, mesajlar ve diğer tüm bilgilere kolayca ulaşabiliyorlar. Ayrıca bu risk maalesef korsanların sızabildiği her erişim noktasında yer alıyor ve Wi-Fi’ye bağlanan cihazın bu durumdan haberi olmuyor.

ANDROID 6.0 VE ÜSTÜ DAHA GÜVENLİ

Google Android mobil işletim sisteminde bu tarz kötü niyetli yazılımlar için bir güvenlik yaması sunuyor. Android 6.0 ve üstü için olan bu yazılım, bu versiyonların altına kalan işletim sistemlerini kullanan %41’lik bölüm için büyük tehdit oluşturuyor. Bazı işletim sistemi versiyonlarından desteğini çeken Google’ın bu konu hakkında bir çalışma yapıp yapmayacağı ise bilinmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Veterinerbayrampasa.com

Veteriner bulmak bazen çok zor olabiliyor. Evcil hayvan besleyen kişiler en iyi veterineri bulmak için …

Bir cevap yazın