Android telefonlarla Apple Watch birlikte kullanılır mı?

Android işletim sistemli Samsung, LG veye herhangi bir telefonunuz varsa ve Apple Watch 3 satın aldıysanız bu yazımız sizi fazlasıyla ilgilendiriyor demektir. İşte Android telefonlar Apple Watch ile çalışır mı sorusunun cevabı.


Apple Watch 3’ün Türkiye’de dahil birçok ülkede satışa çıkmasından sonra akıllı saati beğenenlerin aklında hep aynı soru var. Apple’ın akıllı saati Apple Watch, Android işletim sistemli bir telefon ile birlikte çalışıyor mu? Bu yazımızda bu konuyu aydınlatıyor ve soru işaretlerini gideriyoruz. Öncelikle belirtmeliyiz ki Apple, akıllı saati Watch serisi için Android akıllı telefonlar ile herhangi resmi bir uyumluluk planlamadı ve planlamayı da düşünmüyor.

ÖNCELİKLE APPLE IPHONE’A İHTİYAÇ VAR

Apple, Watch serisi akıllı saatleri için öncelikle iPhone 5S ve üstü modelleri uyumlu kıldı. En iyi uyumluluğu ise iPhone 6 ve üstü telefonlarda yakalayabiliyoruz. Bu modellerden daha eski telefonlara sahipsek maalesef Apple Watch serisi ve son çıkan Watch 3 bu telefonlarla uyuşmuyor. Kısacası iPhone 3, 4, 4S ve iPhone 5 modellerine sahipseniz Apple Watch 3 almanıza gerek yok.

SORUNUN CEVABI

Maalesef Android işletim sistemli Samsung, LG, Asus, Nokia veya Android işletim sistemi kullanan hiçbir telefon ile Apple Watch 3 yeni akıllı saatini kullanamazsınız. Bunun sebebi ise Android kullanıcıları için Google Play Store’da hiçbir resmi uygulama yer almıyor. Android telefonunuzu Apple Watch ile senkronize etmeniz de mümkün değil. Çünkü öncelikle işletim sistemleri birbirine uymuyor. Son olarak da Apple Watch ve Android işletim sistemli telefon bluetooth aracılığıyla bağlansa bile sinyalleri şifreli olduğundan birbirlerini sadece görmekle kalacaklardır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ISO 27001 Belgesi

ISO 27001 Belgesi ISO 27001 belgesi, ISO’nun sunduğu önemli standartlardan bir tanesidir. Son derece önemli …

Bir cevap yazın