App Store hücresel veri kullanımı yükseltildi

Apple Store’da Wi-F harici uygulama ve oyun indirmelerinden kullanıcıların kotalarını bitirmemek için koyulan sınır Apple tarafından artırıldı.


Mobil veri kullanımında kotayı aşmamak için varolan App Store sınırı neredeyse herkesin önüne engel olarak çıkmıştır. Büyük boyutlu oyun yada uygulamaların Wi-Fi üzerinden indirilmesine olanak sağlayan bu sınır geçtiğimiz iOS 11 güncellemesiyle daha da yukarıya çekildi. İnternetin 4,5G’ye çıkmasından dolayı hız sınırı yaşamayan kullanıcılar, bu sefer de kota sorunuyla karşı karşıya kalmamaları için varolan bu sınır, Apple’ın kullanıcılarını ne kadar düşündüğünü de gözler önüne seriyor.

İNDİRME SINIRI %50 ARTTIRILDI

App Store üzerinden indirilmesine izin verilen limit iOS 11’den önce 100 MB ile sınırlıydı ancak geçtiğimiz günlerde iOS 11’in aktif hale geçmesiyle birlikte bu limit %50 arttırılarak 150 MB olarak belirlendi. Örneğin GTA V oyununu iOS işletim sistemli bir cihaza yüklemek istiyorsanız, bunun için Wi-Fi bağlantısına ihtiyacınız olacak. Mobil veri üzerinden indirilmesine izin verilmeyen 150 Mb ve üstü uygulama yada oyunlar sadece Wi-Fi bağlantısı ile indirilebiliyor.

ASIL AMAÇ FATURAYI ŞİŞİRMEMEK

Apple’ın kullanıcılarını düşünmek için çeşitli yenilikler ve gelişmeler yapıldığı biliniyor. Bu limit özelliği neredeyse ilk iOS mobil işletim sistemin de bile mevcuttu ancak tamamen fatura odaklı olan bu işlemleri Apple’ın engellemesi ayrıca yerinde bir özellik olarak belirtiliyor. App Store üzerinden indirmek istediğiniz uygulama veya oyun 150 MB’nin üzerindeyse ve Wi-Fi bağlantısı yoksa App Store onu indirme listesine de alıyor ve sizi unutmuyor. Tanımlı bir Wi-Fi bağlantısı kurulduğunda ise hemen indirme işlemi başlamış oluyor.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Uzman Şekilde Web Tasarım Hizmeti

Firmayı ziyaret eden müşteriler SEO uzmanı kişiler ile irtibata geçerek gerekli işlemleri en profesyonel şekilde …

Bir cevap yazın