Apple Cash Pay uygulamasını kaldırıyor

Apple’ın iPhone ve iPad’ler için yayınladığı iOS 11 dün akşam itibariyle indirilebilir ve kullanılabilir duruma geldi ancak lansmanda da bahsedilen bir özellik iOS 11’den son anda kaldırıldı.


Apple’ın ödeme sistemi olan Cash Pay uygulaması yeni mobil işletim sistemi olan iOS 11’de kaldırılmış görünüyor. 12 Eylül’de yapılan yeni iPhone 8 ve iPhone X tanıtımlarında bile Cash Pay hakkında bilgiler verilmişti ancak nedeni belli olmadan Apple son anda iOS 11 ‘den bu özelliği kaldırmış gibi görünüyor.

KULLANICILAR TARAFINDAN BEKLENEN BİR ÖZELLİK

Apple’ın bu özelliğini neden kaldırdığına dair bir çok yorum yapılıyor ancak bu yorumların başında da Apple Cash Pay’in güvenlik zafiyetleri hakkında konuşuluyor. Apple Pay bilindiği gibi son dönemlerde dünyada oldukça fazla kullanılan bir ödeme ve para transfer uygulaması. iPhone kullanıcıları Siri ile bile bu özelliği kolayca kullanıyorlardı ve kredi kartlarını hızlıca tanımlayabiliyorlardı. Biz Türkiye’de çok fazla kullanmıyor olsak da ABD ve bazı Avrupa ülkelerinde Apple Cash Pay oldukça kullanılan bir uygulama.

IPHONE X İLE BİRLİKTE TEKRAR GELEBİLİR

Bilindiği üzere Kasım 2017’de iPhone X’in satışları başlıyor. Lansmanda dahi fazlasıyla paylaşılan Cash Pay, iPhone X kullanıcıları için de oldukça önemli bir uygulama. Kısacası Apple ne yapıp edip iPhone X ile birlikte gelecek olan güncellemeye Apple Cash Pay sorununu çözerek piyasaya çıkartmayı hedefliyor olabilir. Konu hakkında henüz net bir bilgi olmaması ve Apple Cash Pay’in apar topar iOS 11 güncellemesinden kaldırılması kafaları karıştırıyor. Apple’ın iOS 11’de neden bu özelliği kaldırıldığı hakkında bilgi vermesi tüm iPhone ve iPad kullanıcıları tarafından da bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Angel Delgado, haftanın beşine seçildi

Angel Delgado, haftanın beşine seçildi   Pınar Karşıyaka forması giyen Delgado, Konyaspor müsabakasında gösterdiği performansla …

Bir cevap yazın