Apple en çevreci üretici olma unvanını kazandı

Greenpeace tarafından kullandığı malzemeler ve donanımlar ile en çevreci teknoloji üreticisi seçilen Apple’ı HP ve Dell izliyor.


Teknoloji devi Apple Greenpeace tarafından en çevreci marka seçildi. Greenpeace tarafından yayınlanan raporda Apple, Google, Amazon, Microsoft, Sony, Samsung ve diğer büyük teknoloji firmaları yer aldı. Apple’ın son yıllarda yenilenebilir enerji kaynaklarına olan bağlılığının artması ve tedarik zincirlerinin daha çevreci olmalarına teşvik etmesiyle birlikte ürünlerinde kullandığı kimyasal ürünleri azaltması Apple’ı en çevreci marka yapmış durumda.

Greenpeace’e göre Apple tedarik zincirleri için de % 100 yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanmak isteyen tek marka olduğunu belirtiyor. Bilindiği gibi Apple yeni inşa ettiği Apple Park’ta ve çeşitli ülkelere kurduğu veri merkezlerinde tamamen yenilenebilir veri kaynaklarını kullanıyor.

Greenpeace tarafından daha önce onarımı zor ürünler ve çevreyi kirlettiği için Apple’la sert tartışmalara girmişti. Bu tartışmanın ardından Apple çevreye daha duyarlı bir marka olma yolunda adımlar atmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İzmir’de Kadın Doğum Uzmanı Arayanlara Profesyonel Klinik

 ​Kadın sağlığı ciddiye alınması gereken sağlık sorunlarını içine alıyor. Bu nedenle kadın hastalıkları ve doğum …

Bir cevap yazın