Apple, en popüler yüz ifadelerini seçti. En çok kullanılana çok şaşıracaksınız

Apple, tüm dünyada kullanılan ve birçok kelimeden daha anlamlı olan emojileri arasında en çok kullanılanları açıkladı. İşte detaylar.


Ağlayarak gülen surat, kızgın surat, gülümseyen surat ve kalpler derken emojiler hayatımızda çok büyük bir yer kaplamaya başladı. Apple’da en popüler ve en çok kullanılan yüz ifadelerini  MacRumors aracılığıyla cihazlarında en üst düzeyde emoji kullanımını gösteren bir tablo ile yayınladı. Amerika’da İngilizce konuşan iOS ve Mac kullanıcıları arasında yapılan araştırmada en popüler emoji gözünden yaş gelerek gülen surat seçildi.

Genel olarak en çok kullanılanın standart gülme yada mutsuz olan yüz ifadeleri olduğunu düşünebilirsiniz ancak gözünden yaş gelerek gülen surat emojisi şu an bir numara. Kullanıcı deneyimini iyileştirmek için iOS ve macOS’ta kullanıcı verilerini ve analizlerini inceleyen Apple’ın raporunda bu emoji diğer tüm yazışma ve sosyal medya platformlarında da en üst sıralarda yer alıyor. Emoji birden fazla anlam taşıdığı için en çok sevilen ve kullanılan yüz ifadesi emojisi olarak seçilmiş olabilir. Gözyaşlarıyla gülen emojiden sonra ise en popüler ve en çok kullanılan diğer emojiler sırasıyla şöyle, kalp emojisi, ağlayan surat, kalplerle bakan surat, kalplerle öpücük gönderen surat, kuru kafa ve düşünceli surat olarak devam ediyor. Tam tabloyu aşağıda inceleyebilirsiniz.

Peki siz WhatsApp’ta yada diğer tüm platformlarda en çok hangi emojiyi kullanıyorsunuz? Cevaplarınızı aşağıdaki yorum bölümüne yazabilirsiniz.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Demsa’nın Patronu Hüseyin Demir’den Mahmut Ustaosmanoğlu için taziye mesajı

Demsa’nın Patronu Hüseyin Demir’den Mahmut Ustaosmanoğlu için taziye mesajı İslam dünyası ve Ülkemiz, ömrünü İslam’a …

Bir cevap yazın