Apple, gelecek yıl iki yeni tam ekranlı iPhone’u tanıtabilir

iPhone X 10 gün önce piyasaya çıktığına göre gelecek yılın iPhone’ları için söylentilere başlama zamanı geldi.


KGI Menkul kıymetler analisti Ming-Chi Kuo’nun iPhone tahminlerinin son birkaç yıldır oldukça güvenilir olduğu biliniyor. Önümüzdeki yıl iki yeni tam ekran iPhone’u beklediğini söyleyen Kuo, iPhone’ların birinde 6.5 inçlik bir OLED ekranı olacağını dile getiriyor. Hatta tahminlerini biraz daha abartıp bu iPhone’nun da iPhone X’in Plus sürümü olarak  geleceğini belirtiyor. Diğer iPhone’un da 6.1-inç LCD ekrana sahip olacağını söyleyen analist, her iki telefonda da yine iPhone X’teki gibi çentikli ekran olacağını da belirtiyor.

FİYATLARI GÜNCEL IPHONE’LARA GÖRE FARKLILIK GÖSTERMİYOR

MacRumors tarafından rapor edilen araştırmaya göre Kuo, Apple’ın tam ekran ürün gamını genişleterek pazarın çeşitli ihtiyaçlarını karşılamayı umduğunu açıklıyor. iPhone X Plus adındaki telefonun üst seviyede 6.5 inç OLED bir telefon olacağını ve ayrıca bununla birlikte 5,8 inç OLED iPhone X’in güncellenmiş bir versiyonun da geleceğini söyleyen araştırmada telefonun 649 dolar ile 749 dolara arasında satılacağı tahmin ediliyor. Ayrıca telefonun ekranının daha az ekran çözünürlüğüne sahip olmasından dolayı daha kötü bir netlik oranı da olabileceği yorumlanıyor.

Apple’ın 6.1 inç LCD ekranlı iPhone’u ise 799 dolar ile 899 dolar arası satılabilir görünüyor.  Tabii ki, Apple’ın fiyatlama ve ürün gamında yeni teknoloji getirme konusunda daha agresif olacağını tahmin ediyoruz. Tamamen varsayımsal olarak paylaşılan bu söylentiler takdir edersiniz ki şu an tamamen ” söylentiden ibaret”. Ancak çentik ve OLED teknolojisini benimseyeceğini tahmin ettiğimiz Apple’ın yeni iPhone’ları da bu çerçevede üreteceğini düşünüyoruz.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ISO 27001 Belgesi

ISO 27001 Belgesi ISO 27001 belgesi, ISO’nun sunduğu önemli standartlardan bir tanesidir. Son derece önemli …

Bir cevap yazın