Apple iOS 11.2’nin ilk beta sürümü ile geliştiricileri şaşırttı

Apple, iOS 11.1 güncellemesini daha kullanıcılarına sunmadan iOS 11.2 beta 1 güncellemesi için geliştiricilerin yolunu açtı.


Apple’ın mobil işletim sistemi olan iOS’un son sürümünün en güncel versiyonu olan iOS 11.1 daha henüz kullanıcılara gelmemişken şirket iOS 11.2 versiyonunu geliştiricilere sundu. Güncelleme, hata düzeltmeleri ve performans iyileştirmeleri yanı sıra bir dizi yeni özellik ile birlikte geliyor. Kayıtlı geliştiriciler, Apple’ın çevrimiçi geliştirici portalından iOS 11.2 beta 1’i indirebiliyor. Ayrıca, kurulum profilini iOS cihazına indirdikten sonra aynı zamanda bir kablosuz güncelleme olarak da yüklenebiliyor.

Apple, bu sabah Apple Watch akıllı saatlerinde kullanılan watchOS 4.2 ve Apple TV’lerde kullanılan işletim sistemi olan tvOS 11.2 için de betalar yayınladı. Uzmanlar tarafından gelen söylentilere göre de bu betaların geliyor olmasının iOS 11.1, watchOS 4.1 ve TVOS 11.1 işletim sistemlerinin kısa zamanda kullanıcılarla buluşacak olmasının habercisi olarak görülüyor. Yeni güncellemede yeni birçok özelliğin cihazlara ekleneceği söyleniyor.

APPLE PAY HAKKINDA NET BİR BİLGİ YOK

iOS 11.1’in şu an test departmanında olduğu biliniyor. Güncelleme, Unicode 10 karakter setinden yeni düzinelerce emoji dahil olmak üzere yeni özellikler içeriyor. Ancak henüz Apple Pay hakkında net bir bilgi yok ve iOS 11’e gelmesi uzun zamandan beri beklenen ödeme yönteminin bu yıl sonuna kadar gelmesi bekleniyor. Apple’a yakın kaynaklardan alınan bilgilere göre Apple Pay, Aralık ayında yayınlanacak bir güncelleme ile gelebilir. Bilindiği üzere Apple Pay’i Türkiye’de henüz kullanamıyoruz. Ancak yakın zamanda Apple’ın girişimleriyle bu kolay ve güvenli ödeme yönteminin Türkiye’de de kullanılması ön görülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne?

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne? DeFi Nedir? Kripto para dünyasında en çok …

Bir cevap yazın