Apple, iOS güncellemeleri ile iPhone’unuzu yavaşlatmıyor

Apple’ın başarı sırlarından bir olan yavaşlamama durumunun en büyük etkeni sürekli gelen güncellemeler olarak görülüyor.


Samsung’larda yada diğer pek çok üreticinin akıllı telefonlarında yavaşlama, geç tepki ve uygulamalarda erişim sorunlarını yaşanabiliyor. Ancak iPhone’lar da bu durum pek meydana gelmiyor. Daha çok Android kullanıcıları tarafından gelen bu şikayetlere en büyük çözümü Apple bulmuş görünüyor. Apple’ın sırrı ise sürekli gelen güncellemeler. iPhone 2, 3GS, 4, 4S ve iPhone 5 modellerinin yavaşlama sebebi ise işte bu gelmeyen güncellemeler.

GÜNCELLEME ALMAYAN HER TELEFON YAVAŞLIYOR

Apple’ın güncelleme almayan eski telefonlarının yavaşladığı artık herkes tarafından bilinen bir gerçek. Çünkü gelen güncellemeler yazılımları her zaman üst seviyede tutuyor ve her yeniliği telefonun içine entegre ediyor. Android telefonlar veya cihazlar Apple cihazlar kadar şanslı değil. En son model bir Android cihazı alsanız dahi mutlaka bir zaman sonra güncelleme alıyor olsa dahi yavaşlıyor. Apple’ın yazılım departmanı bu konuda bir adım önde görünüyor. Örneğin iPhone 4 ya da 4S model telefonlar şu an güncelleme almıyorlar. Çünkü iOS 11, iPhone 5s ve üzeri için kullanılabilir durumda. Ancak iPhone 4 serisi telefonlar da bu güncellemeyi alabiliyor olsalardı muhtemelen daha hızlı ve sorunsuz .alışacaklardı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne?

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne? DeFi Nedir? Kripto para dünyasında en çok …

Bir cevap yazın