Apple, iPhone 8 üretimlerini yavaşlatma kararı aldı

iPhone X’i bekleyen ve iPhone 7’nin fiyatının düşmesinden dolayı satın almak isteyen kesimin tercihleri nedeniyle iPhone 8’in üretim oranlarının düşürüldüğü iddia ediliyor.


Apple’a yakın kaynaklardan alınan bilgilere göre Apple geçtiğimiz hafta Türkiye’de de satışa çıkan iPhone 8 ve 8 Plus telefonlarının üretimini azaltma kararı aldığı iddia edildi. Yapılan habere göre iPhone 7 ve 7 Plus’ın şu an fiyatlarının düşmesinden dolayı bir kesim iPhone 8 yerine 7 ve 7 Plus’a yönlenmiş durumda. Her iki modelinde de birbirlerinden ufak farklılıkları olduğu için ve Türkiye’de bile 1000 TL’lik bir fark olduğu için kullanıcılar iPhone 7 serisine yönleniyor.

Tayvan kaynaklı bir teknoloji sitesinin yaptığı haberde ayrıca iPhone 8’in üretiminin yavaşlatılmasının sebeplerinden birinin de iPhone X olduğu söyleniyor. iPhone X’in çıkışına günler kala, büyük bir kitle de Apple’ın yeni amiral gemisi iPhone X’in çıkışını bekliyor. Bu sebepten istenilen satış oranlarına ulaşamayan iPhone 8 serisi telefonlar, iPhone X’i satın almak isteyen müşteriler tarafından da tercih edilmiyor.

IPHONE X’İN SORUNLARI BU DURUMU DEĞİŞTİREBİLİR

iPhone X’in sevkiyat problemleri ve tedarik süreçlerindeki sorunlar nedeniyle ilk3 aylık süre içinde tüm talepleri karşılayamacağı gelen iddialar arasındaydı. iPhone X’i bekleyen kullanıcılar uzun bir süre beklemek istemeyebilir ve tekrar iPhone 8’e yönlenebilir. Bu tercih değişikliliği ise iPhone 8 ve 8 Plus’ın yeniden üretim derecesini yükseltebilir. 3 Kasım’da başlaması beklenen sevkiyatların durumunu ve iPhone 8 serisinin üretim akıbetini zaman gösterecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İzmir’de Kadın Doğum Uzmanı Arayanlara Profesyonel Klinik

 ​Kadın sağlığı ciddiye alınması gereken sağlık sorunlarını içine alıyor. Bu nedenle kadın hastalıkları ve doğum …

Bir cevap yazın