Apple, iPhone X’in Yapılması En Zor iPhone Olduğunu Söylüyor

Apple’ın tasarım şefi tarafından yapılan açıklamada son 10 yıl içinde üretilen iPhone’lar içinde iPhone X en zorlu üretim safhalarına sahip olan ürün olarak görülüyor.


Apple’a göre iPhone X şimdiye kadar yapılmış en kapsamlı ve en detaylı telefon. 10 yıllık süre içinde iPhone 2’den beri bir çok yenileme geçiren iPhone serisi, 3 Kasım’da yeni modeli ile satışa sunulacak ancak Apple iPhone X’i üretirken birçok zorlu aşamadan geçmiş.

ARAŞTIRMA VE GELİŞTİRME SÜRESİ ÇOK UZUNDU

Apple’ın tasarım şefi Jony Ive, yaptığı bir dergi röportajında iPhone X ile birlikte gelecek olan Face id ve derinlik ölçen kameraları üretmek için oldukça araştırma yaptıklarını ve uzun süreden beri denediklerini açıkladı. Telefonun diğer ek özellikleri olan ekran ve anakartı birbirine entegre etmekte ve diğer tüm işlevlerin daha önce uzun süreden beri denendiğini söyleyen Ive, en çok geliştirme isteyen konunun yüz tanıma sistemi olduğunu dile getirdi.

ÜRETİM VE GELİŞTİRME AŞAMALARI OLDUKÇA KARMAŞIK

Apple, iPhone X ile son 10 yılda çıkarttığı bütün telefonlardan daha radikal bir çalışma gerçekleştiriyor. Telefonun ilk etaptaki tasarımının oldukça zaman aldığı ve birçok örnek üzerinde çalışıldığı belirtiliyor. Son olarak tanıtımı yapılan tasarımda karar kılınan iPhone X bir konuda da başarısızlık yaşadı. Son dönemde Samsung’un üzerinde çalıştığı ekran içi parmak okuyucu sensörünün bu modele koymak istemiş ancak başarısız olmuştu. Ekranların Samsung’tan alındığı düşünülürse, eğer Samsung şu an üzerinde ciddi araştırmalar yaptığı ekrandan parmak izi okuyucu icadını tamamlarsa önümüzdeki yıllarda çıkacak yeni iPhone modellerinde bu özelliği görmemiz muhtemel görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Demsa’nın Patronu Hüseyin Demir’den Mahmut Ustaosmanoğlu için taziye mesajı

Demsa’nın Patronu Hüseyin Demir’den Mahmut Ustaosmanoğlu için taziye mesajı İslam dünyası ve Ülkemiz, ömrünü İslam’a …

Bir cevap yazın