Apple, iPhone’larla kişiler arası ödemeleri test etmeye başladı

Apple geçtiğimiz sene teknoloji fuarlarında konsept olarak tanıttığı Apple Pay Cash kişiler arası para transferi ve ödeme yöntemini test etmeye başladı.


Temelde Apple kullanıcılarının iMessage özelliği barındıran cihazlarında kullanıma açılması planlanan Apple Pay Cash uygulaması, mesajlaşırken kişiler arası para transferleri yapma olanağı sağlayacak. Bir ATM kartı tanımlanacak olan Apple Pay Cash sistemi ile kişiler banka hesaplarından birbirlerine kolaylıkla para gönderip alabilecekler.

KREDİ KARTLARINDA KOMİSYON ALINACAK

ATM Debit kartlarından para gönderip alma konusunda herhangi bir komisyon uygulamayacak olan Apple Pay Cash uygulaması, aynı bonkörlüğü kredi kartı ile yapılan ödeme ve para transferlerinde göstermeyecek. Kredi kartı ile yapılan işlemlerde iMessage uygulamasının kullanan kullanıcılar maalesef %3’lük bir komisyona tabi tutulacaklar. Önümüzdeki aylarda tamamen aktif olması beklenen Apple Pay Cash’in Türkiye’de çalışıp çalışmayacağı ise henüz bilinmiyor.

BİR SONRAKİ BÜYÜK GÜNCELLEMEDE GELECEK

Global olarak çalışacak olan Apple Pay Cash uygulaması dünya üzerinden bazı ülkelerde kullanılmak üzere yakın zamanda testleri tamamlandıktan sonra bir sonraki iOS 11 güncellemesi ile kullanılabilir olacağı tahmin ediliyor. Apple mühendisleri tarafından hem güvenlik açısından hem de kullanım kolaylığı açısından hiçbir hataya mahal vermeden hazırlanan uygulamanın iPhone X ile birlikte standart olarak gelecek olması da gelen tahminler arasında. Diğer modellere güncelleme ile gelecek olan Pay Cash uygulamasının ülkemize de gelerek bu güzel hizmetten yararlanmayı diliyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ankara’nın En İyi Nakliyat Firması Belli Oldu

Ankara’nın En İyi Nakliyat Firması Belli Oldu 2022 yılında yapılan araştırmalar sonucunda Ankara’nın en iyi …

Bir cevap yazın