Apple, Katlanabilir iPhone üzerinde çalışıyor

Apple’ın katlanabilir iPhone üzerinde çalışmalar yaptığı iddia ediliyor. Katlanabilir iPhone için yapılan geliştirmelerdeki en büyük destekçinin ise LG olduğu söyleniyor.


Apple şimdiye kadar hep Samsung ile adı geçen katlanabilir ekranlı bir telefon için kolları sıvamış görünüyor. Güney Korede The Investor isimli bir internet sitesi tarafından yapılan açıklamada Apple’ın katlanabilir iPhone için Smasung ekranları yerine LG ile çalışmayı hedefledikleri iddia edildi. Uzun zamandan beri ekran alımlarını Samsung’tan yapan Apple, ekran tedariği konusunda sorun yaşadığı Samsung yerine, bu konuda söz sahibi olan LG ile çalışmayı tercih edecek.

BU SÖYLENTİLER İLK DEĞİL

Apple’ın katlanabilir iPhone üreteceği ve üzerinde çalışıyor olduğu daha önce gelen söylentiler arasındaydı. Ancak LG’ye yakın kaynaklardan alınan bilgilere göre 2016 yılının sonlarında başlayan katlanabilir ekran teknolojisi çalışmaları yavaş yavaş meyvelerini vermiyor ve 2018 yılının başlarında akıllı telefonlar için katlanabilir ekran üretmeye başlanacağı ve bu ekranların şimdilik sadece Apple ortaklığı ile yapılacağı iddia ediliyor. LG, son iki yılda katlanabilir ekran prototipleri geliştirdiğini daha önce açıklamıştı. Bu konseptler bir kitap gibi katlanan küçük ve bir de gazeteye benzeyen büyük ekran tasarımlarıydı. LG’nin katlanabilir ekranları esnek OLED panelleri kullanıyor ve LG, dayanıklılığı ve verim oranını artırmak için bu ekranlar üzerinde uzun zamandan beri çalışıyor.

YENİ KATLANABİLİR iPHONE İÇİN ÖZEL EKİP KURULDU

LG’nin yakın  gelecekte karşımıza çıkması muhtemel olan bir iPhone için katlanabilir OLED ekran geliştirmesi ve üretmesi için özel bir birim oluşturduğu iddia edilirken , LG’nin anakart şirketi olarak bilinen Innotek’in de esnek baskılı bir devre kartı (RFPCB) geliştiren ekibi mevcut. Uzmanlar ve kullanıcılar tarafından merakla beklenen katlanabilir iPhone ve katlanabilir akıllı telefon teknolojisinin 2020 yılına kadar piyasaya çıkmayacağı öngörülüyor ancak bu teknoloji eğer başarılı olursa ve kişiler tarafından kullanılmaya başlanırsa büyük bir teknolojik yeniliğin var olacağı konusunda yorumlar yapılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Türkçeden İspanyolcaya Çeviri

Türkçeden İspanyolcaya Çeviri İspanyolcadan Türkçeye çeviri işleriniz var? Eğer sizin de bu çeşit işleriniz varsa …

Bir cevap yazın