Apple Music 30 milyon kullanıcıya servis veriyor

Apple’ın satışlarından büyük etkisi olduğu tahmin edilen müzik uygulaması Apple Music, geçtiğimiz haftalarda satışa sunulan Apple Watch 3 ile daha da fazla kullanıya ulaştı.


Spotify ve Fizy gibi çevrimiçi müzik dinleme platformu Apple Music, son dönemde Apple ürünlerinin satışıyla doğru orantılı olarak daha fazla kullanıcıya hizmet vermeye başladı. Sadece Apple ürünlerde değil, Android işletim sistemli cihazlarda da kullanılabilen Apple Music, artık akıllı saatlerde de kullanıcılarla buluşuyor.

EN BÜYÜK RAKİP SPOTIFY

Sadece geçtiğimiz Haziran ayında 3 milyon ücretli üyenin dahil olduğu Apple Music’in en büyük rakibi ise bu işte öncü olan Spotify. Spotify’ın 80 milyon kullanıcı mevcut ancak bu kullanıcılar ücretsiz ve reklamlı olan uygulamayı kullanıyorlar. Toplam kullanıcı açısından büyük bir rakip olan Spotify ‘ın tam olarak kaç ücretli abonesi olduğu ise net olarak bilinmiyor.

TOPLAM 30 MİLYON ABONE MEVCUT

Apple Music’in başında olan Jimmy Lovine, Billboard adlı dergi ve internet sitesine Music uygulamasının toplam 30 milyon abonesi olduğunu açıklamasından sonra gözler Spotify’a çevrildi. Yakın zamanda kendi ücretli üye sayısını bildireceğini umduğumuz uygulamanın tahmini olarak 40 milyon ücretli üyesi var ve bu ücretli üyeler Spotify’dan da vazgeçeceğe benzemiyor. Türkiye’de Turkcell’in sahibi olduğu Fizy ise ülkemizde en çok kullanılan online müzik dinleme platformu olarak varsayılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Uzman Şekilde Web Tasarım Hizmeti

Firmayı ziyaret eden müşteriler SEO uzmanı kişiler ile irtibata geçerek gerekli işlemleri en profesyonel şekilde …

Bir cevap yazın