Apple Music, Facebook Messenger’a Geliyor

Apple Music üyesiyseniz size iyi bir haberimiz var. Artık Apple Music çalma listelerinizi Facebook Messenger üzerinden sevdiklerinize gönderebileceksiniz.


Spotify’dan sonra Apple Music de Facebook Messenger ile birlikte çalışmaya başlıyor. Apple Music üyesi olanların faydalandığı çalma listeleri artık Facebook Messenger ile gönderilebiliyor olacak. Yapay zeka ile hazırlanan bu listeler sizin ve karşınızdaki kişi için özel bir şarkıyı çalabiliyor. Ayrıca Apple Music üzerinden gönderdiğiniz şarkıyı sohbet ekranında da paylaşabiliyorsunuz ve görüşme esnasında çalabiliyorsunuz.

APPLE MUSIC BOTU SİZE GÖRE ŞARKI ÇALIYOR

Tamamen yapay zeka ürünü olan bu bot sayesinde o anda konuşulan konulara göre, emojilere göre ve yazma hızlarına göre özel bir algoritmayla sohbete uygun bir şarkı buluyor. Örnek olarak, 💃 emojisini kullandıysanız Apple Music bunu dans müziği olarak algılıyor ve size dans müzikleri çalabiliyor.

SPOTIFY İLE ANLAŞMA DAHA FARKLI

Facebook Spotify ile zaman tünelinde şarkı paylaşımları için anlaştı. Spotify üyelerinin Facebook hesaplarında paylaştıkları şarkılar normal bağlantılardan daha farklı görüntüleniyordu. Bu yeni anlaşmayla Apple Music, Spotify karşısında Facebook’ta bir adım önde gibi görünüyor. Çünkü Spotify her şarkıyı kendi üzerinden yayınlarken zaten daha önce kullanılan bir özelliğin geliştirmesi olarak çalışmaya başlamıştı. Ancak Apple Music daha önce hiç yapılmayanı yaparak kullanıcılarına ilginç bir özellik sunmayı hedefliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Adem Köse Kimdir ?

Hakkında 1984 Bayburt doğumlu girişimci, paramedik, medya patronu, saç ekim uzmanı, hayırsever. Eğitim hayatından sonra …

Bir cevap yazın