Apple, otomatik ayarlanabilen Watch kayışı yapabilir.Patentte bir Türk’ün adı geçiyor

Apple, kısa bir süre önce Apple Watch’un bilek üzerinde sıkılaşmasını sağlayacak yeni bir kayış tasarımının patent aldı. Bu kayış ile Apple Watch kolunuza daha rahat oturacak.


Apple şimdiye kadar neredeyse hiçbir akıllı saatte kullanılmayan hatta neredeyse hiçbir normal saatte bile kullanılmayan bir kayışın patentini aldı. Softpedia internet sitesinin haberine göre bu yeni patentli kayış ile Apple Watch bileğinize tam olarak oturacak ve size konforlu bir kullanım sağlayacak. Patent kayıt isimlerinde ise Apple’ın optik sensör dizayn yöneticisi Serhan Işıkman’ın adı geçiyor.

SAAT TEK ELLE TAKILABİLECEK

Bilek boyutuna göre otomatik ayarlama yapmayı mümkün kılan kayışı tek elle kolunuza göre ayarlayabiliyorsunuz. Apple’ın 9,781,984 numaralı patentine göre kayış ilk ayarlamada bileği hafızasına alıyor ve sonraki kullanımlarda gaz ve sıvı hidrolikler ile kola adapte olabililiyor. Geleceğin kayışı olarak adlandırdığımız bu kayışın Amerika Patent merkezine kaydı ise bugün itibariyle yapıldı. Kayıt isimlerinde bir Türk’ün olması da bizi ayrıca gururlandırıyor.

SERHAN IŞIKMAN KİMDİR?

Apple’ın optik sensör tasarım departmanının yöneticisi olan Serhan Işıkman, 2013 yılının Ocak ayından beri Apple’da görevini sürdürüyor. 2006-2008 yılları arasında Koç Üniversitesinde Optik mikro sistem laboratuvarında görev yapan Işıkman, Apple’a 2013 yılında Optik sensör mimarı olarak işe başladı. Görevini başarıyla sürdüren Işıkman, yukarıda belirttiğimiz kayışın mucitleri arasında yer alıyor. Apple’da çalışan Türk mimarımız Serhan Işıkman’a başarılarının devamını diliyoruz.

Fotoğraf: http://news.softpedia.com/news/apple-working-on-apple-watch-band-that-can-tighten-itself-on-the-wrist-517969.shtml

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Demsa’nın Patronu Hüseyin Demir’den Mahmut Ustaosmanoğlu için taziye mesajı

Demsa’nın Patronu Hüseyin Demir’den Mahmut Ustaosmanoğlu için taziye mesajı İslam dünyası ve Ülkemiz, ömrünü İslam’a …

Bir cevap yazın