Apple ROS işletim sistemli artırılmış gerçeklik kulaklığı üzerinde çalışıyor

Bloomberg tarafından paylaşılan habere göre Apple’ın bir arttırılmış gerçeklik kulaklığı üzerinde çalıştığını iddia ediliyor. İşte detaylar.


Apple’ın 2019 yılında ürün skalasına yeni bir seriyi daha ekleyeneceği konuşuluyor. Arttırılmış gerçeklik kulaklık olarak lanse edilen yeni ürün rOS adı verilen bir işletim sistemine sahip olacak. Ayrıca kulaklık setinin kendi mikroişlemcisini de içermesi bekleniyor. WatchOS ve TVOS gibi iOS’un özelleştirilmiş bir sürümü gibi görünen yeni işletim sistemi rOS, aynı zamanda App Store’da da kendi uygulamalarına sahip olacak.

SESLİ KOMUT VE FİZİKİ HAREKETLERLE ÇALIŞACAK

Kullanıcıların bir akıllı telefonu kaynak olarak çalıştırabileceği yeni arttırılmış gerçeklik kulaklık setinin kendi ekranın da olacağı söyleniyor. 2019’da piyasaya sunulması beklenen kulaklık seti Siri aracılığıyla sesli komutlar, baş hareketleri ve dokunuş gibi seçenekler ile çalışması bekleniyor. Ayrıca ilk raporlara göre kulaklık setinin Google Glass’a da benzeyebileceği söyleniyor.

2020’DE SATIŞA ÇIKABİLİR

Apple’ın yeni kulaklık seti henüz başlangıç ​​aşamasında ve yazılımı, donanımı ve bileşenleri henüz tam olarak netleşmiş değil ancak 2019 yılında tanıtılması planlanan cihazın 2020’de satışa çıkması muhtemel görünüyor. Kulaklık seti hakkında daha fazla bilgi bulunmazken, Google Glass’a da önümüzdeki yıl odaklanacağını düşündüğümüz Apple’ın bu yeni kulaklık seti ile tam bir arttırılmış gerçeklik uzmanı olacağını tahmin ediyoruz. Şu an patent alımı hakkında detay verilmemiş olsa da yakın zamanda kulaklık seti hakkında daha fazla bilgiye ulaşacağımızı düşünüyoruz.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kombi Servisi İhtiyaçlarına Profesyonel Çözümler

Kombilerinizde yaşamış olduğunuz her tür arıza için yerine getirilen kombi servis hizmetlerinde sizlerin beklentilerini karşılayacak …

Bir cevap yazın