Apple TV’de tvOS güncellemesi nasıl yüklenir ve nasıl kurulur ?

Apple tvOS 11.2, HDR ve değişken kare hızları için yeni seçenekler sunuyor. Peki bu yeni tvOS işletim sistemi Apple TV’ye nasıl indirilir, nasıl kullanılır ve nasıl yüklenir ?


Apple’ın online televizyon izlemenize olanak sağlayan Apple TV cihazını çalıştıran tvOS işletim sistemi Apple’ın diğer işletim sistemleri gibi sürekli güncelleştirme alıyor. Son olarak bu haberimizi yazdığımız gün gelen tvOS 11.2 Apple TV güncellemesinin yanı sıra yazımızda genel olarak Apple TV’nin işletim sistemi olan tvOS’ın nasıl güncellendiğini anlatacağız.

APPLE tvOS GÜNCELLEMESİNİ YAZILIM GÜNCELLEŞTİRME İLE YAPMA

Apple TV’niz size bir güncelleme geldiğinde mutlaka size bilgi verecek şekilde programlanmıştır. Yeni gelen güncelleme ile çıkan bildirime tıklandığı an itibariyle güncelleme Apple TV cihazına yüklenmeye başlayacaktır. Bununla birlikte eğer güncelleştirmeyi güncelleme gelir gelmez yapmak istemezseniz, internet kotanız yeterli değilse yada güncelleştirmeyi yapmak için o an zamanınız yoksa gelen güncellemeyi yapmak için aşağıdaki yönergeleri izleyerek sonradan da güncellemeyi gerçekleştirebilirsiniz.

Manuel olarak TvOS güncellemek için öncelikle Apple TV Giriş ekranınızdan Ayarlar bölümüne giriş yapın. Sonrasında önce Sistem’e ve sonrasında da Yazılım Güncelleme’ye tıklayın. Yazılımı güncelle komutuna bastığınız an indir ve yükle butonun aktif olacağını göreceksiniz. Sonrasında Şimdi Güncelle butonuna tıklayarak indirme ve yükleme işlemini başlatmış olacaksınız. Apple TV’nizin güncellemeyi bitirmesini bekleyin. Güncelleme tamamlandıktan ve Apple TV yeniden başlatıldıktan sonra, TVOS’un yeni sürümünü kullanmaya başlamış olacaksınız.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne?

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne? DeFi Nedir? Kripto para dünyasında en çok …

Bir cevap yazın