Apple TV’nin 4K özelliği kullanıcıları mağdur ediyor

Geçtiğimiz günlerde tanıtılan Apple TV 4K, iTunes üzerinden izlenebilen film ve yayınlarda internet hızına göre sorunlar yaşatabiliyor.


Apple, 12 Eylül tarihinde yaptığı tanıtımda yeni Apple TV 4K modelini tanıtmıştı. Cihazın 4K olan tüm film ve yayınları sorunsuz olarak izlenebileceğini belirtiliyordu. Apple ayrıca iTunes’a da 4K filmler ekleyeceğini ve iTunes ile yayın ve filmleri kolaylıkla izleyebileceğimizi belirtmişti. Apple bu konudaki sözünü tuttu ve iTunes’a 4K filmler ekledi. Ancak problem de tam bu aşamada başlıyor. iTunes üzerinden seyredilen filmler eski çözünürlük alternatiflerin direk indirilerek seyrediliyordu ancak 4K seçeneğinde başka bir yol kullanılıyor.

İNTERNET HIZI YAYINI İZLEMEYİ ZORLAŞTIRIYOR

Apple 4K çözünürlükteki filmleri indirmek yerine stream özelliği yani indirmeden izlemeye olanak sağlayacak şekilde çalışıyor. 4K bir içeriğin boyutlarını kaldırılabiliyor olsa da yeni Apple TV 4K, filmleri sadece iTunes üzerinden izletiyor ve indirmenize izin vermiyor. Bu durum ise interneti yavaş olan Apple TV 4K sahiplerine sorun yaşatıyor. Yüksek boyutu nedeniyle ağır internetlerde kesilme ve donma sorunları yaşatabiliyor.

DİĞER ÇÖZÜNÜRLÜKLERE DE İZİN VERİLMİYOR

Eğer 4K bir filmi izlerken Apple TV donarsa yada streami doldurmak için beklerse Youtube’da olduğu gibi çözünürlüğü düşürme alternatifiniz de bulunmuyor. Yani izlemek istediğiniz yayını 1080P veya 720P çözünürlüklerinde de izleyemiyorsunuz. Bu konu hakkında tanıtımda hiç bahsedilmemesi de Apple TV sahiplerini şaşkına uğratıyor. Apple, bu stream özelliğine bir güncelleme ile ek olarak indirme seçeneği de getirecek mi bunu tüm Apple TV sahipleri gibi biz de bekleyip göreceğiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Veterinerbayrampasa.com

Veteriner bulmak bazen çok zor olabiliyor. Evcil hayvan besleyen kişiler en iyi veterineri bulmak için …

Bir cevap yazın