Apple Watch 2 satıştan kaldırıldı

Apple Watch 3 modelini tanıtmasının hemen ardından Apple Watch 2 satışlarını tamamen durdurdu. Bu hamlenin sebebi ise bilinmiyor.


Apple’ın geçtiğimiz hafta yapmış olduğu etkinlikte Apple Watch 3’ü tanıtmasıyla birlikte giyilebilir teknoloji alanında büyük bir yeniliğin geleceği müjdelenmişti. Bir eski seri olan Apple Watch 2 ise Apple’ın sitesinden herhangi bir bilgi ve açıklama yapılmadan kadırıldı. Bir pazarlama stratejisi olarak varsayılan bu durum hakkında Apple’dan açıklama bekleniyor.

APPLE WATCH 1 SATIŞINA DEVAM EDİLİYOR

Piyasaya çıkan ilk Apple giyilebilir teknoloji ürünü olan Apple Watch 1 hala satışta ancak Apple Watch 1, bir sonraki serisi olan Watch 2’den çok uzun bir süre önce piyasaya çıkmıştı. genellikle fimaların eski ürünü piyasadan kaldırma gibi bir stratejileri mevcutken Apple’ın 1 seri yerine 2. seriyi satıştan kaldırması konusuna herhangi bir açıklama yapılamıyor. Soru işaretleri doğuran bu durum hakkında Apple Watch 2’nin LTE desteğinin olmaması olabilir.

YENİ WATCH 3 İLE WATCH 2 ARASINDAKİ FARKLAR ÇOK AZ

Bir pazarlama stratejisi olarak varsayılan durumun açıklaması ise Apple Watch 2 ile yeni tanıtılan Apple Watch 3 arasında muazzam bir fark bulunmuyor. Bu sebepten Apple Watch 3 almak isteyen kişiler Apple Watch 2’nin fiyatının daha uygun olmasından dolayı Watch 2 serisini tercih edebilirler. Bunu bilen Apple’da Watch 3’ün çıkmasına yakın Watch 2’nin satışını durdurmuş olabilir. Çünkü uzmanlar tarafından gelen bilgilere göre genel olarak bakıldığında Apple Watch 2 ile Watch 3 arasında büyük fiyat farklarını karşılayabilecek kadar büyük değişimlerin olmadığı şeklinde yorumlanıyor. Apple Watch 2’nin başlangıç fiyatının 1699 TL olarak tahmin edilirken Watch 1 serisinin fiyatı ise 1199 TL.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Veterinerbayrampasa.com

Veteriner bulmak bazen çok zor olabiliyor. Evcil hayvan besleyen kişiler en iyi veterineri bulmak için …

Bir cevap yazın