Apple Watch 3 hücresel veriye bağlanmakta sorun yaşıyor

Dünyanın en büyük şikayet sitelerinden biri olan forumlarda açılan başlıklara göre yeni piyasaya sürülen Apple Watch 3 LTE yani hücresel veriye bağlanmakta sorun yaşıyor.


Apple yeni çıkarttığı tüm ürünlerde teker teker sorunlar yaşamaya devam ediyor. Daha önce iPhone 8 Plus’ın kulaklığından gelen çıtırtı sesleri, sonrasında çabuk tükenen bataryalardan sonra şimdi de Watch 3 ‘ün hücresel veriye bağlanamama sorunu baş gösterdi. Gelen şikayetlere göre entegre sim kullanan (e-Sim) kullanan ve için sim kart bulunmayan LTE destekli Apple Watch 3’ler internete bağlanmakta sorun yaşıyorlar. Kullanıcılar genellikle “etkinleştirme başarısız” veya “bu hesap Apple Watch için kullanıma hazır değil” uyarıları almaya başladılar.

DESTEK VERİLMEYE BAŞLANDI

Türkiye’de dahil dünyanın birçok ülkesinde satışa çıkan LTE destekli akıllı saatlere Apple’dan destek gecikmedi. Apple bu sorunu yaşayan kullanıcılarına acil olarak kendileriyle iletişime geçmelerini istiyor. Bir yazılım yenilemesi yada fabrikasyon hatasını olduğu tahmin edilen bu sorunu çözmek için Apple kolları sıvadı.  LTE bağlantısının gerçekte etkinleştirilebilmesi için 2 saatlik bir süreye kadar beklenmesi gerekiyor. “Etkinleştirme başarısız” veya başka bir hata alan kullanıcıların ise hemen Apple destek ile iletişime geçmesi öneriliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne?

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne? DeFi Nedir? Kripto para dünyasında en çok …

Bir cevap yazın