Apple Watch 3’ü kutusundan çıkarttık. İşte Apple Watch 3 İncelemesi

Apple’ın yeni akıllı saati Apple Watch 3 incelememize hoş geldiniz. Saatin tasarımının, özelliklerinin, kutu açılış videosunun ve diğer tüm detayların bulunduğu incelememizle birlikte akıllı saat hakkında tüm detayları öğreneceksiniz.


12 Eylül’de Apple Park’ta yapılan tanıtım ve lansmandan sonra iPhone X’ten sonra en çok konuşulan ürünlerden biri de Apple Watch 3 akıllı saatti. Apple Watch serisinin son nesil ürünü olan bu saati enine boyuna, tüm detaylarıyla inceledik. Bu yazıyı okuduktan Apple Watch 3’e olan bakış açınız değişebilir ve belki de kendisini satın almak için aradığınız sebepleri bulmuş olursunuz. Öncelikle incelemesini yapacağımız akıllı saatin modeli Apple Watch 3 (LTE’siz) 42mm Space Gray renkli saat. Bu arada mutlaka ekleyelim, saati teslim alırken bir de kötü haber aldık. Apple, Watch 3 LTE’li modeli Türkiye’ye getirmeyi planlamıyor. Çünkü maalesef şimdilik e-sim uygulamasına geçen herhangi bir operatörümüz yok. Maalesef dahili hücresel veri sağlayamayan LTE’siz model ile idare edeceğiz.

TASARIM

Apple Watch serisinde açıkçası çok fazla tasarım farklılığı olmuyor. Kompakt bir yapıya sahip olan Watch 3, eski modellerle aynı tasarımı kullanıyor. Yani muhtemelen kolunuzda Watch 3 akıllı saatini gören kişiler saatin modelinin Watch 1 mi, 2 mi ya da 3 mü olduğunu pek anlayamayacak. Kayış renkleri farklılığı haricinde şekli, çizgileri ve görüntüsü neredeyse tamamen aynı. Steve Jobs tarafından belirlenen kare yapısı, basit, premium görünümlü ve hoş bir tasarıma sahip olan Watch 3’ü diğer markaların akıllı saatlerinden bir adım önde tutuyor. Saatin bir diğer tasarımsal özelliği ise hafifliği. Saat o kadar hafif ki bazen emin olamayıp saatiniz kolunuzda mı diye istemsiz bir kontrol yapmanız gerekiyor. Saatin arkasında bulunan sensörler kalp hızınızı dahi ölçebiliyor ve bunların da kaydını tutuyor.

PİL ÖMRÜ

Apple Türkiye’ye hücresel veri sunmayan saatleri göndereceği için bizim kullanacağımız bu modellerde batarya süreleri oldukça yeterli olarak sunuluyor. Eğer LTE olan modeli kullanıyor olsaydık saat hücresel veriye bağlanacağı için kullanım süreleri oldukça düşecekti. Ancak bizim kullancağımız modellerde 2 saatlik şarj ile kullanıma bağlı olarak saatin kullanım süresi 10 güne kadar çıkabiliyor. Tabii saat üzerinden sürekli müzik dinlerseniz, telefon görüşmesi yaparsanız veya instagram’da vakit geçirirseniz bu sürelerin azalacağını da ekleyelim.

KUTU İÇERİĞİ VE ŞARJ ÜNİTESİ

Apple Watch 3 ‘ü kutudan çıkartma videomuzu aşağıda izleyebilirsiniz. Kutudan kablosuz şarjımsı bir küçük şarj pedi çıkıyor. Bu küçük şarj pedine saati koyduğunuz anda mıknatıslı bir sistem ile saat şarj pedine yapışıyor. Kendine özgü şarj kablosu ve neredeyse her Apple mobil ürününde kullanılan fiş de kutunun içinden çıkıyor. Ayrıca 2 farklı kayış da kutudan çıkıyor. Bir tanesi kalın kol yapısına sahip olan kişiler için bir diğeri de ince kol yapısına sahip olan kişiler için yapılmış. Her iki kayış da saat ile seçtiğiniz renk ile aynı.

 

SIRI

Siri Apple Watch 3 ile mükemmel bir uyum içinde çalışıyor. Uyanık modda iken “Hey Siri” dediğiniz anda aktif olan sesli komut asistanına telefonunuzda olup bitenler dahil tüm Siri fonksiyonlarını talep edebiliyorsunuz. Komut verdiğiniz an küçük iki titreme ile aktif olan Siri, Apple Watch 3’ün olmazsa olmazları arasında yer alıyor.

TELEFON GÖRÜŞMESİ VE TELEFON EŞZAMANLAMASI

Watch 3, kurulum esnasında bir iPhone istiyor. Bunu da iPhone’daki “Apple Watch” uygulamasıyla birebir yapmanızı istiyor. Eşleşme yapıldıktan sonra telefonunuz çaldığı anda saatiniz de çalıyor. İsterseniz telefon üzerinden, isterseniz de saatiniz üzerinden görüşme yapabiliyorsunuz. Eğer abartıp Airpods’da kullanıyorsanız, gelen aramayı Watch 3’ten onaylayıp Airpods’lar ile görüşmeye başlayabiliyorsunuz.

SONUÇ

1879 TL’lik fiyat etiketine sahip olan Apple Watch 3, akıllı saat sevenlere mükemmel bir kullanım sunuyor. Hayatı kolaylaştırmanın, telefonu açamayacağınız bir halde olmanın ve sağlık değerlerinizin sürekli kontrol edilmesinin hayatınızda önemli yerleri varsa Apple Watch 3 size iyi bir yardımcı olarak üretilmiş durumda. Yürüdüğünüz yol, kalp hızınız ve diğer sağlık kayıtlarınızı da Apple Watch 3 kaydediyor ve telefonunuzdaki sağlık uygulamasına sürekli aktarıyor. Kısacası alınıp denenecek ve sonuçlarına bayılınacak tarzda bir ürün. Biz Teknoxo olarak tavsiye ediyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ISO 27001 Belgesi

ISO 27001 Belgesi ISO 27001 belgesi, ISO’nun sunduğu önemli standartlardan bir tanesidir. Son derece önemli …

Bir cevap yazın