Apple WPA2 Açığını Kapatan macOS High Sierra 10.13.1 Güncellemesini Yayınladı

Apple Mac bilgisayarlarında WPA2 açığını kapatan yeni macOS güncellemesini yayınladı.


iOS cihazlarında iOS 11.1 ile birlikte WPA2 açığını kapatan Apple getirdiği macOS High Sierra 10.13.1 güncellemesiyle birlikte Mac bilgisayarlarında da WPA2 açığını kapattı.

Geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan ve herkesi tehdit eden WPA2 açığını kapatmak için üreticiler ek güvenlik güncellemelerini yayınlamaya devam ediyor. iPhone, iPod Touch ve iPad modelleri için yayınladığı iOS 11.1 sürümüyle birlikte kritik WPA2 açığını kapatan Apple, Mac bilgisayarlarında da söz konusu açığı kapattı. İnternete WPA2 protokolünü kullanan modemden bağlanan tüm iOS ve Mac cihazları son güncellemelerle birlikte WPA2 KRACK açığına karşı korunmuş oldu.

Yeni Emojiler Mac’lere Geldi!

Apple’ın yayınladığı macOS High Sierra 10.13.1 güncellemesi sistemde bulunan WPA2 açığını kapatırken bazı önemli iyileştirmeleri de içeriyor. iOS 11.1 ile birlikte gelen 70’in üzerinde yeni emoji yeni High Sierra 10.13.1 sürümüyle birlikte Mac bilgisayarlara geliyor. Gelen emojiler arasında yüz ifadeleri, efsanevi yaratıklar, yiyecekler ve hayvanlardan oluşan yeni ifadeler bulunuyor.

Apple güncelleme notlarına bakıldığında yeni macOS High Sierra 10.13.1 güncellemesi;

Yiyecek türleri, hayvanlar, mitolojik yaratıklar, giysi seçenekleri, daha fazla duyguyu ifade eden gülen yüzler, cinsiyet ayrımı gözetmeyen karakterler ve daha fazlası da dahil olmak üzere 70 yeni emoji desteği ekler

Apple Pay işlemleri sırasında Bluetooth’un kullanılamamasına neden olan bir hata düzeltir.

Mail’de Microsoft Exchange iletilerinin eş zamanlanma güvenilirliği artırılır.

Spotlight’ın klavyeden girişi kabul etmemesine neden olan bir sorunu düzeltir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne?

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne? DeFi Nedir? Kripto para dünyasında en çok …

Bir cevap yazın