Apple’dan beklenen aparat satışa çıkıyor

Apple kullanıcılarının uzun süreden beri beklediği ve aynı anda müzik dinlerken şarj edebilmeye yarayan adaptör Apple’ın internet sitesinde satışa sunuldu.


Apple, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’da kaldırdığı kulaklık girişi yerine hem şarj eden hem de kulaklığı kullanmaya yarayan tek tip bir soket koymuştu. Bu durumda hem kulaklıkla müzik dinlemeyi hem de şarjı aynı anda yapmaya elvermiyordu. Kullanıcılar tarafından binlerce şikayet alan bu duruma Apple en sonunda bir çözüm getirmeyi başardı ve aynı anda hem kulaklık kullanımı sağlayan hem de şarj edebilmeyi sağlayan bir adaptörü satışa sundu.

ADAPTÖRÜ BELKIN ÜRETECEK

Apple yine de bu ürünü kendi adıyla üretmiyor. Ünlü şarj ve kablo şirketi Belkin üzerinden satışı gerçekleşecek olan ürünün satışı Apple’ın resmi sitesinde yapılabilecek ancak Belkin adını taşıyacak. Rockstar adaptör adını verilen bu adaptör 3.5 mm’lik kulaklık girişini ve iPhone’un standart şarj soketini aynı anda kullanmaya yarıyor.

FİYATI OLDUKÇA PAHALI

Aslında Apple’ın telefonlarını alırken kutularında standart olarak olması gerektiğini savunduğumuz bu adaptör, apple sitesinde 35 dolardan satışa sunuluyor. Henüz Türkiye satış sitesinde yerini almayan ürün, bu durumdan müzdarip olanlara yaklaşık 125 TL’den satılacak. Apple’ın orijinal kablolarından daha kalın olan Belkin adaptörü “Belkin 3.5mm Audio + Charge Rockstar” ismiyle şu an satışta.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

powerkablo.com.tr

Günümüzde elektrik enerjisi insan yaşamı için oldukça önemli bir yere sahiptir. Binaların ve yolların aydınlanması, …

Bir cevap yazın