Apple’dan gelecek yıl planı: Ucuz iPhone’lar geliyor

Apple X’in çıkışından sonra boş durmayacağı tahmin edilen Apple, yeni yılda alt ve orta segment telefonlara ağırlık verecek.


Apple çıkarttığı neredeyse tüm telefonları ciddi pahalı fiyat etiketleriyle satışa çıkartıyor. Samsung ve Huawei gibi büyük rakiplerinde orta ve alt sınıfta rekabet edemiyor. İşte bu sebepten Apple 2018 yılı içinde alt ve orta segment telefonlar üzerinden çalışmaya başladığı iddia ediliyor. OLED ekran konusunda yeni çıkarttığı iPhone 8 ve 8 Plus telefonundan sonra iPhone X ile ciddi bir geliştirme yaşayan Apple ekran konusunu oturtmuş durumda ve yeni çıkartacağı telefonlarda da bu OLED ekranı kullanmayı planlıyor.

SAMSUNG’UN EN BÜYÜK KOZU OLED EKRANLAR

Apple, OLED ekran teknolojisi Samsung’tan alıyor ve ekranların maliyetleri de oldukça yüksek. Apple’ın yeni yıl stratejisi ise daha ucuz maliyet oranlarıyla daha ucuz telefonlar satmak. Pahalı telefonların alım gücü düşük kişiler tarafından alınamaması ve alt ve orta sınıf telefonların daha fazla satılıyor olması da en büyük kanıt olarak görülüyor. Samsung ve diğer markaların daha fazla satış oranlarına sahip olmasının da başlıca nedeni bu. Eğer Apple, Samsung’tan aldığı OLED ekranların fiyatını düşürebilirse daha düşük maliyetlerde telefonlar üretecek ve daha ucuz fiyat etiketleriyle daha fazla kişiye erişerek sürümden kazanacak.

PRESTİJİ KAYBETMEMEK ÖNEMLİ

Apple ilk çıkarttığı iPhone’dan beri hep aynı çizgide hizmet verdi ve üst sınıf telefonlarla sektörde öncü konumuna geçmeyi başardı. Ancak alt ve orta segment telefon üretirse bugüne kadar sahip olduğu kaliteli ürünler stratejisini de bozmamayı hedefleyecek. Bunun için ise alt segmentin ve orta segmentin en iyi telefonlarını üretmek zorunda kalacak. Apple’ın 2018’de çıkartacağı telefonları hep birlikte merakla bekliyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ISO 27001 Belgesi

ISO 27001 Belgesi ISO 27001 belgesi, ISO’nun sunduğu önemli standartlardan bir tanesidir. Son derece önemli …

Bir cevap yazın