Apple’dan geliştiricilere özel beta işletim sistemleri geliyor

Apple’ın geliştiricilere özel yayınladığı beta işletim sistemleri neredeyse tüm ürünleri için indirilebilir durumda.


Apple neredeyse tüm ürünleri için kullandığı tüm işletim sistemlerinin beta versiyonlarını güncelledi ve kullanıma sundu. Özellikle geliştiriciler için yayınlanan beta sürümleri Apple TV  için tvOS 11.1 beta 2, iPhone akıllı telefonlar ve iPad tabletler için iOS 11.1 geliştirici beta 2, Apple Watch için watchOS 4.1 beta 2 ve Macbook’lar için macOS 10.13.1 beta 2 işletim sistemlerini geliştiricilerin kullanımı için kullanılabilir hale getirdi. 3.parti geliştiricilerin Apple’a büyük katkı sağladığı biliniyor. Bu yüzden Apple da geliştiriciler için sürekli beta işletim sistemleri sunuyor.

iPhone ve iPad için iOS 11 Beta 2

Şu anda en çok kullanılan Apple mobil işletim sistemi olma özelliğini taşıyan iOS’un 11. versiyonu olan sistemine göz atmak isteyen bir geliştiriciyseniz bu beta versiyonunu indirebilirsiniz. iOs 11.1 beta’yı indirmek için developer.apple.com adresinden “Download New Betas” sekmesini tıklayın ve yönergeleri izleyin.

Apple TV için tvOS 11.1 beta 2

Eğer bir Apple TV kullanıyorsanız ve bir Apple TV geliştirisiyseniz tvOS 11.1 beta 2’yi indirmek için öncelikle Apple TV’yi bilgisayarınıza bağlamalı ve sonrasında da developer.apple.com/download adresinden “tvOS 11 beta configuration profile” dosyasını indirmeniz gerekiyor. Sonrasında zaten bir geliştiriciyseniz Apple’ın işletim sistemi paneli size yardımcı olacaktır.

Apple Watch için watchOS 4.1 beta 2

Herhangi bir Apple Watch kullanıyor olmanız bu işletim sistemini kullanabileceğiniz anlamına gelir. Yine developer.apple.com adresine girerek watchOS 4 indirme sayfasından Download watchOS 4 beta Configuration Profile sekmesine tıklayarak geliştirmede kullanacağınız Apple Watch ürününü seçin. Sistem size en uygun olan beta versiyonunu indirecektir.

Macbook’lar için macOS 10.13.1 beta 2

En kolay geliştirilebilen işletim sistemi olarak gördüğümüz macOS, macOS 10.13.1 beta 2 dosyasını almak için de çok uğraştırmıyor. developer.apple.com adresine girdiğinizde önce “develope” sonrasında “download” sekmelerinden macOS 10.13.1 beta 2’yi indirip geliştirmeye başlayabiliyorsunuz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne?

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne? DeFi Nedir? Kripto para dünyasında en çok …

Bir cevap yazın