Apple’ın başı yeni Watch 3 ile dertte

Dünyada en çok kullanılan giyilebilir akıllı saatlerden biri olan ve özellik olarak neredeyse en iyi olan Apple Watch 3 akıllı saatinden yana dertli. LTE sorunu yaşayan saatler hakkında Apple açıklama yaptı.


Apple 12 Eylül’de tanıtımını gerçekleştirdiği yeni akıllı saati Apple Watch 3 ile sorunlar yaşıyor. LTE desteği olan modelin hücresel veriye bağlanmama sorunuyla baş eden üretici için bu sorun büyük kayıplar anlamına geliyor. Saatlerini teslim alan kullanıcıların saatin mobil veriye bağlanmadığı konusunda çok sayıda şikayeti bulunuyor.

APPLE’IN DEĞERİNİ BİLE DÜŞÜRDÜ

Apple dünyanın en değerli şirketleriden biri olma ünvanını senelerdir koruyor. Önümüzdeki yıllarda 1 trilyon dolarlık değere sahip olması beklenen firmanın, LTE kaynaklı sorun nedeyile değerinde %2,5’lik bir kayıp olduğu açıklandı. Bu değer kaybı Apple gibi büyük bir firma için milyar dolarlar anlamına geliyor. Sadece %2,5 ile Twitter, Snapchat gibi sosyal medya sitelerini satın alabilen Apple’ın yaşadığı bu kayıp bir çok bilindik şirketin değerine denk geliyor.

BİR GÜNCELLEME İLE ÇÖZÜLECEK

Bu sorunu kabul eden ve dünyanın önde gelen teknoloji sitelerinden birine açıklama yapan Apple, Watch 3’te yaşanan problemi bir güncelleme ile çözeceğini duyurdu. Sorunun kaynağı ise saatler işlevsiz bir Wi-Fi ağına bağlandıklarında bu ağın internete geçit vermediği durumlarda tekrar mobil veriye bağlanamaması. Böylelikle Watch 3 internet bağlantısını otomatik olarak kuramıyor ve LTE desteği olan saatlerde internet çalışmıyor. Apple Watch 3’ün bu durumundan ders alması ve yeni çıkartacağı iPhone 8, 8 Plus ve iPhone X’te de bu hataları yaşamamak için çalışmalarına devam etmesi bekleniyor. Şikayetlere konu olan durumun güncelleme sonrasında giderileceği belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Burun Estetiği Fiyatları 2023

Burun Estetiği Fiyatları 2023 Burun estetiği operasyonları açık ve kapalı olmak üzere iki farklı şekilde …

Bir cevap yazın