Apple’ın hızlı AirPods eşleme özelliği Android cihazlarda da kullanılabilecek

Google’ın Android işletim sistemine sahip olan cihazlar Bluetooth aksesuarlarla kolayca eşleşebilecek.


Apple’ın tamamen kablosuz olan AirPods kulaklıkları hızlı ve zahmetsizce iPhone, iPad ve Mac bilgisayarlarla bağlanabiliyordu. Kullanıcıların hızlı bir şekilde alıştığı bu zahmetsiz eşleştirme yöntemi kısa zamanda Android cihazlarda da kullanılabilecek.

NFC Çipinden Yararlanılacak!

Android işletim sistemi üzerinde sürekli iyileştirmeler yapan Google kullanıcıların Bluetooth aksesuarlarını cihazlarıyla kolayca eşleştirmeleri için yeni bir yol üzerinde çalışıyor. Android 6.0 işletim sistemine sahip NFC çipi bulunan cihazlar artık Bluetooth aksesuarlarına kolayca bağlanabilecek.

Bluetooth bağlantı noktasına sahip olan aksesuarınızı telefonunuzun yakınına getirdiğinizde akıllı telefonunuzda aksesuarınızın resmi, bilgileri ve şarj durumu yer alacak. Cihazınızla aksesuarınızı eşleştirmek içinse sadece “Bağlan” seçeneğine dokunmanız yeterli olacak.

Belli Kulaklık Modelleri Destekleniyor!

3.5 mm kulaklık girişi bulunmayan Android cihazlar için oldukça önemli bir özellik olan kolay eşleme özelliği Google tarafından Android 6.0 Marshmallow işletim sistemi ve sonrası Android sürümlerine sahip olan cihazlar tarafından da kullanılabilecek. Şimdilik Google’ın Pixel Buds kulaklığını, Libratone’un Q Adapt On-Ear kulaklığını ve Plantronics’in Voyager 8200 serisi Wireless kulaklık modellerini destekleyen Android’in kolay eşleme özelliğin ilerleyen günlerde daha fazla cihazı desteklemesi bekleniyor. Yukarıda yer alan kulaklıklardan birine sahipseniz Android cihazınızda Google Play Servisleri’nin en yeni sürümü olan 11.7 sürümünü yükleyerek kolay eşleme özelliği kullanmaya başlayabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ünlü Saç tasarım uzmanı Abdullah Zengin, 2022 Yaz saç trendlerini açıklıyor

Ünlü Saç tasarım uzmanı Abdullah Zengin, 2022 Yaz saç trendlerini açıklıyor “Ombre saçların yıldızı bu …

Bir cevap yazın