Apple’ın HomePod Hoparlörü 2018’in başında piyasaya çıkacak

Apple’ın ev kullanımı için üreteceği HomePod isimli akıllı hoparlörün gelişi birkaç ay ertelendi.


Başlangıçta Aralık ayında satışa çıkması beklenen Apple’ın 350 dolarlık HomePod akıllı hoparlörü için biraz daha bekleyeceğiz çünkü kablosuz hoparlörün piyasaya çıkış tarihi 2018’in yılının başına ertelendi. Apple, The Verge’e yaptığı açıklamada, Apple’ın ev için üreteceği kablosuz hoparlörlerinden biri olan HomePod’u müşterilerimiz için hazır hale getirmek için biraz daha zamana ihtiyacımız var bilgisi verildi. 2018’in başında ABD, İngiltere ve Avustralya’da nakliye yapmaya başlayacaklarını belirten Apple’ın resmi açıklamasında yer alan belirsiz ifadelerden yola çıkarak gecikmeye neden olan şeyin ne olduğunu tahmin etmek zor.

SORUNUN KAYNAĞI BİLİNMİYOR

Daha çok satışın yapıldığı Aralık ayını kaçıracak olan Apple, bu erteleme ile HomePod’u daha piyasaya çıkartmadan darbe alacak gibi görünüyor. Sorunun kaynağı ise bizce en iyi tahmin, sesli tanıma veya Siri entegrasyonu ile ilgili bir sorun olduğu yönünde. Daha önce pek erteleme bilgisi vermeyen ve ürünlerin her daim tam zamanında piyasaya çıkartan üreticinin, HomePod hakkında net bir açıklama yapması bekleniyor.

ÜLKEMİZDE DE SATILABİLİR

Apple HomePod’un Türkiye’ye gelip gelmeyeceği de henüz netlik kazanmış değil. Ancak Apple ürünlerinin neredeyse hepsi Türkiye’de satılıyor ve HomePod’un da ülkemizde satılması muhtemel görünüyor fakat fiyat hakkında henüz hiç bir bilgi yok.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

powerkablo.com.tr

Günümüzde elektrik enerjisi insan yaşamı için oldukça önemli bir yere sahiptir. Binaların ve yolların aydınlanması, …

Bir cevap yazın