Apple’ın Otonom Araç Projesi Yakından Görüntülendi

Apple’ın merakla beklenen sürücüsüz araç projesi Project Titan yakından görüntülendi.


Apple’ın uzun süredir üzerinde çalıştığı ve Project Titan olarak adlandırdığı sürücüsüz araç projesi ilk defa yakın bir şekilde görüntülendi.

Otomobil üreticilerin artık elektrikli araçlara ve sürücüsüz araçlara yönelmesinin ardından teknoloji devleri de kendi otonom araç projelerini geliştirme başlıyor. Teknolojinin önemli firmalarından birisi olan Apple’ın uzun süredir geliştirdiği Project Titan pek çok kişi tarafından merak ediliyordu. Apple’ın Voyage ile birlikte geliştirdiği bu proje ilk kez yakın bir şekilde görüntülendi.

Apple’ın bu yeni projesi bir kullanıcı tarafından görüntülendi. Paylaşılan kısa videoda Apple’ın Lexus SUV modeline özel bir donanım eklediği görülüyor. Apple’ın CEO’su olan Tim Cook’un daha önce yaptığı açıklamalarda bir araç satışa sunmayı planlamadıkları daha çok AI kısmını sunmak istediklerini açıklamasının ardından Apple’ın bu donanımı şaşırtmıyor.

Project Titan ile birlikte bir araç sunmaktan ziyade araçları otonom araçlara çevirebilecek bir sistem sunmak isteyen Apple’ın bu sistemi aracın tavanına ekleniyor. Bilindiği gibi diğer araç üreticiler bu bileşenleri araçlarının içinde tutuyordu.

Bu bileşenleri aracın dışına takmak her ne kadar aracın görünüşüne kötü bir katkı sağlasa da araçlarını birer otonom araçlara çevirecek potansiyeli olmayan üreticiler için Apple’ın bu ek parçası oldukça mantıklı görülebilir. Potansiyel olarak her araca takılabilecek olan bu yeni sisteminin nasıl geliştirileceği ise tam bir muamma.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lamborghini Urus, önümüzdeki ilkbaharda satışa çıkıyor

Lamborghini en sonunda beklenen lüks sınıf SUV modelini satışa çıkartıyor. Lamborghini Urus ilkbaharda satışa sunulacak.

Bir cevap yazın